ارسال مدارک به ایرنیک

ارسال مدارک به ایرنیک


نحوه ارسال مدارک به ایرنیک جهت ثبت دامنه های ملی

اگر برای اولین بار است که میخواهید دامنه ای ار ثبت کنید شما میبایست به چندین نکته توجه ویژه داشته باشید.

ابتدای کار شما میبایست اکانت ایرنیک داشته باشید. ایرنیک مرجع ثبت دامنه ملی در ایران میباشد که همه شرکت های هاستینگ بعنوان نماینده این سازمان در حال فعالیت و فروش دامنه به مشتریان هستند. پس بنابر این شما ملزم به ایجاد و ساخت اکانت در ایرنیک هستید.

مورد دوم شما میبایست دقت داشته باشید که شما صاحب این اکانت هستید و میبایست قوانین شرکتی که از آن دامنه خریداری کرده اید و همچنین قوانین ایرنیک را رعایت نموده و به آن احترام بگذارید.

مورد سوم : سابین سرور ثبت دامنه ir را برعهده دارد و مالک اصلی دامنه شما هستید که میخواهید دامنه ثبت کنید. بنابر این سابین سرور هیچگونه ادعای مالکیتی روی دامنه شما نخواهد داشت و با خیال راحت میتوانید صرفا سابین سرور را بعنوان ثبت کننده و مرجعی برای تمدید دامنه ir خود انتخاب کنید.

مورد چهارم : مدارکی که از شما توسط ایرنیک درخواست میشود به هیچ  عنوان ارتباطی با سابین سرور نداشته و سابین سرور هیچگونه مدارکی من باب این موضوع از مشتری دریافت نمیکند و مشتری موظف است طبق قوانین ایرنیک در اکانت خود اقدام به بارگذاری مدارک لازم و درخواستی ایرنیک نماید که در این آموزش به آن میپردازیم.

آموزش ارسال تعهدنامه به ایرنیک

1. وارد پنل دامنه های خود در Nic.ir شوید.

2.از منوی بالا گزینه “ارسال مدارک” را انتخاب کنید.

ارسال مدارک به ایرنیک
ارسال مدارک به ایرنیک

3.در صفحه جدیدی که باز شده سه گزینه موجود می باشد.

آموزش ارسال مدارک به ایرنیک
آموزش ارسال مدارک به ایرنیک

4. مدارک مربوط به امور شناسه‌ها: در صورتی که درخواستی مبنی بر تغییر تنظیمات شناسه مانند: تغییر پاسخ محرمانه، پسورد، آدرس، شماره ثبت شرکت ، اصلاح نام و کد ملی صاحب شناسه یا تغییر نوع شناسه از محدود به حقیقی را برای Nic.ir فرستاده اید باید مدارک درخواستی را از طریق این بخش ارسال نمایید.

5. پس از کلیک بر روی گزینه “تکمیل فرم و ارسال مدرک” صفحه جدیدی باز می شود که در قسمت “شناسه یا پست الکترونیک” شناسه یا ایمیلی که در سایت Nic.ir عضو هستید را وارد کنید سپس در بخش “درخواست مرتبط با شناسه” نوع درخواست خود را انتخاب و در بخش “فایل مدرک” مدرک مورد نظر خود را برای ارسال به Nic.ir انتخاب نموده و پس از وارد کردن کد امنیتی بر روی گزینه “ارسال مدرک” کلیک کنید تا مدارک شما ارسال گردد.

6. مدارک مربوط به امور دامنه: در صورتی که درخواست انتقال دامنه ، اعمال تغییرات بر روی دامنه مانند تغییر یا تنظیم رابط‌های دامنه یا برای ثبت دامنه مورد نظر شما مدارکی مانند: تعهد کتبی، مدارک ثبتی، روزنامه رسمی، پروانه فعالیت و … از طرف Nic.ir درخواست شده است از طریق این بخش می توانید مدارک درخواستی را ارسال نمایید.

7. پس از کلیک بر روی گزینه “تکمیل فرم و ارسال مدرک” صفحه جدیدی باز می شود که در قسمت ” نام دامنه‌ها” دامنه های مورد نظر خود را وارد کنید سپس در بخش “درخواست مرتبط با دامنه” نوع درخواست خود را انتخاب و در بخش “فایل مدرک” مدرک مورد نظر خود را برای ارسال به Nic.ir انتخاب نموده و پس از وارد کردن کد امنیتی بر روی گزینه “ارسال مدرک” کلیک کنید تا مدارک شما ارسال گردد.

نحوه ارسال مدارک در ایرنیک
نحوه ارسال مدارک در ایرنیک

پس از اینکه دامنه خود را در کادر اولی و موضوع ارسال مدرک را بر روی ثبت دامنه قرار دادید ، میبایست در بخش فایل مدرک ، اسکن تعهدنامه به همراه کارت ملی مدیرعامل شرکت یا دارند حساب کاربری خود را برای ایرنیک پیوست نمایید تا مورد تایید قرار گیرد.

بدیهی است در صورت وجود هرگونه مشکلاتی در این خصوص ، ایرنیک با شما از طرق ایمیل در ارتباط خواهد بود و مشکلات را بصورت کامل برای شما شرح خواهد داد تا برطرف نمایید.

5/5 - (5 امتیاز)

اسفندیار سلیمانیمشاهده نوشته ها

Avatar for اسفندیار سلیمانی

زندگی‌ مثل اسکرول ماوسه . هرچقدر هم گرون قیمت باشه بازم یه روزی خراب میشه . به یه شکل باور نکردنی ! پس تا هستیم قدر لحظاتمونو بدونیم و باور‌نکردنی زندگی کنیم.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *