راهنمای انتخاب نام دامنه مناسب

راهنمای انتخاب نام دامنه مناسب


راهنمای انتخاب مناسب ترین نام دامنه برای وب سایت

استفاده از راهنمای انتخاب نام دامنه مناسب اولین گام برای داشتن یک کسب و کار موفق است. اگر نام دامنه تان مناسب نباشد یا اشتباه انتخاب شده باشد و بعدا بخواهید آن را بدون اینکه به رتبه گوگل یا برند تجاری تان آسیبی برسد تغییری دهید مشکل ساز خواهد بود. به همین دلیل خیلی مهم است که از ابتدا نام دامنه مناسبی را برای سایت خود انتخاب کنید.

زمانی که برای اولین بار میخواهید یک نام دامنه برای سایت خود انتخاب کنید یافتن ایده های جذاب برای نام دامنه بسیار سخت است. در این مقاله ما تمام ابزارها و نکات مهم را به عنوان راهنمای انتخاب نام دامنه مناسب برایتان فراهم ساخته ایم تا در انتخاب نام دامنه و ثبت دامنه جدیدتان نقشی داشته باشیم و بتوانیم به شما کمک کنیم بهترین نام دامنه برای سایت خود را انتخاب کنید.

مطالعه کنید  : دامنه چیست ؟

راهنمای انتخاب نام دامنه مناسب

انتخاب نام دامنه مناسب میتواند استرس زا باشد زیرا نمیخواهید اشتباه کنید. برای راحتی حال شما ما یک چارچوب 10 مرحله ای داریم که میتوانید از آن برای انتخاب نام دامنه برای وب سایت خود استفاده کنید.

راهنمای انتخاب نام دامنه مناسب

1- به .com بچسبید

امروزه پسوندهای زیادی برای نام دامنه جدید وجود دارد مثل .com, .net,.org, .ir, .blog , .pizza , .photography  و …

ما توصیه می کنیم از دامنه .com استفاده کنید چرا که .com معتبرترین نام دامنه است و انتخابی هوشمندانه در انتخاب پسوند دامنه می باشد. انتخاب نام دامنه های جدید مثل .photography ، .ninja و … که نسبت به سایر پسوندها جدیدتر هستند باعث می شود کمتر به کسب و کارتان اعتماد کنند.

اما دامنه دات کام .com به یادماندنی تر است و خیلی از کاربران بدون اینکه پسوند نام دامنه یک سایت را بدانند بدون فکر کردن در مورد ان .com را تایپ میکنند به عنوان مثال نام سایت شما domain.photography  است اما کاربران تصادفا domain.com را تایپ می کنند زیرا .com بهتر در خاطر آنها می ماند.

البته ناگفته نماند که اکثر کاربران از گوشی تلفن همراهشان برای جستجو در وب استفاده می کنند و اکثر گوشی های تلفن همراه هوشمند به طور خودکار دکمه .com هم دارند.

2- جستجوی کلمات کلیدی برای انتخاب نام دامنه

کلمات کلیدی نقش مهمی در یک دامنه ایفا میکنند. با استفاده از کلمات کلیدی مناسب در نام دامنه خود باعث می شوید تا موتور جستجوگر راحت تر وب سایت شما را پیدا کند. استفاده از کلمات کلیدی در نام دامنه همراه با داشتن یک محتوای با کیفیت و تجربه کاربری خوب رتبه گوگل سایت را بهبود می بخشد. برای پیدا کردن نام دامنه با استفاده از کلمات کلیدی باید خلاق باشید.

3- نام دامنه خود را کوتاه نگه دارید

گرچه استفاده از کلمات کلیدی مهم هستند اما در طول دامنه زیاده روی نکنید. بهتر است نام دامنه کوتاه باشد تا راحت در ذهن بماند و کاربر بتواند آنها بیاد داشته باشد. هرچه نام دامنه طولانی تر باشد کاربران نام دامنه تان را اشتباه تایپ کرده و باعث می شود تا ترافیک زیادی را از دست بدهید.

توجه : بهتر است نام دامنه  کوتاه تر از 12 حرف باشد.

4- به تلفظ و املای نام دامنه اهمیت بدهید

نام دامنه باید ساده و روان باشد تا هنگام صحبت کردن در مورد آن یا نوشتن نام دامنه به راحتی بتوان آن را به اشتراک گذاشت.

5- برندسازی کنید

نام دامنه باید منحصر بفرد و خاص باشد. هر چه خاص تر و منحصربفرد تر باشد بهتر در ذهن می ماند. بنابراین در مورد سایر سایت ها تحقیق کنید و هوشمندانه عمل کنید. ببینید دیگران از چه نام دامنه ای استفاده می کنند تا به طور تصادفی نام برند تجاری سایت دیگری را انتخاب نکرده باشید.

6- از خطر تیره استفاده نکنید

هرگز در نام دامنه خود از خط فاصله یا خط تیره استفاده نکنید. خط تیره در نام دامنه می تواند سایت شما را به عنوان یک سایت فیک و هرزنامه جلوه دهد. از طرف دیگر دامنه های دارای خط تیره بیشتر از سایر دامنه ها با غلط املایی تایپ می شوند و احتمالا کاربران بجای سایت شما وارد سایت رقیبتان خواهند شد.

7- از تکرار حروف بپرهیزید

در نام دامنه خود از تکرار حروف استفاده نکنید استفاده از نام دامنه ای مثل worddddpres.com باعث می شود تا نام دامنه اشتباه تایپ شود و ترافیک زیادی را از دست بدهید.

8- دامنه تان را محدود نکنید

فرض کنید یک گل فروشی دارید به همین دلیل نام دامنه خود را roseblog.com می گذارید گرچه نام گل رز را انتخاب کرده اید که به شغل گل فروشی هم مرتبط است اما ممکن است باعث شود تا بازدیدکنندگان علاقمند به سایر گل ها را از دست بدهید. بنابراین انتخاب نام صحیح برای دامنه در رتبه جستجو گوگل بسیار مهم است.

9- نام دامنه تان را جستجو کنید

قبل از خرید و ثبت دامنه ابتدا سعی کنید دنبال نام مورد نظرتان بگردید تا مطمئن شوید که از قبل ثبت نشده است.

10 – از تولید کننده نام دامنه استفاده کنید

در حال حاضر بیش از 360 میلیون نام دامنه در جهان ثبت شده است. این باعث می شود بسیاری از افراد بگویند هر چه نام دامنه خوب بوده قبلا انتخاب شده !

جستجوی domain name مناسب به صورت دستی می تواند خیلی زمانبر باشد. در اینجا می توان از ابزار رایگانی به نام تولید کننده نام دامنه یا domain generator استفاده کرد که به طور خودکار با استفاده از کلمات کلیدی که تعریف می کنید برایتان صدها نام دامنه می سازد.

 

در صورت داشتن هرگونه سوال، نظر، پیشنهاد و انتقاد میتوانید از طریق نظرات با ما در ارتباط باشید.

5/5 - (2 امتیاز)

فرشته شکوه نیامشاهده نوشته ها

Avatar for فرشته شکوه نیا

بیش از 9 سال است که کار ترجمه و تولید محتوا را دنبال کرده و حدود 2 سال است که در زمینه طراحی سایت فعالیت دارد. علاقه زیادی به وردپرس و تجارت الکترونیک داشته و در حال حاضر به تیم تحریریه سابین سرور پیوسته اند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *