ارائه سرویس ها و خدمات بصورت منظم و پایدار مستلزم داشتن شرایط و قوانین فی مابین ارائه دهنده سرویس و خدمات و استفاده کننده آن می باشد . بدون داشتن قوانین و مقررات ارائه سرویس های با کیفیت مطلوب برای سابین سرور امری دشوار خواهد بود و همچنین شما مشتری گرامی امکان بهره مندی از سرویس ها و خدمات با کیفیت را نخواهید داشت .

سابین سرور به عنوان ارائه دهنده خدمات میزبانی وب در ایران جهت خود را جهت بهره مندی مشتریان از حقوق قانونی خود در استفاده از سرویس ها و خدمات ملزم دانسته تا قوانینی جامع و شفاف را در این توافق نامه تهیه کند .

مطالعه و پذیرش این قوانین از سوی تمامی مشتریان موجب آگاهی آنان از حقوق قانونی خود و همچنین قوانین و شرایط استفاده از سرویس ها و خدمات می شود.

قوانین و مقررات استفاده از سرویس ها و خدمات سابین سرور

1-طرفین تفاهم نامه

این تفاهم نامه فی‌مابین شرکت طراحان عصر تجارت ایرانیان با نام تجاری سابین سرور به شماره ثبت ۱۳۸۰ و شناسه ملی ۱۴۰۰۶۵۰۸۳۵۰ به آدرس وبگاه sabinserver.com که در این توافق نامه “شرکت” یا ” شرکت سابین سرور” یا ” سابین سرور ” نامیده می شود از یک طرف و از طرف دیگر شما (وکیل، نماینده، وارث و جانشین شما) که در این توافقنامه “مشترک” و یا “کاربر” و یا “مشتری” و یا “خریدار” با مشخصات مندرج در پورتال حقیقی یا حقوقی خود ،که از طریق فرم عضویت  و یا خرید سرویس در پورتال کابران سابین سرور درج شده است تنظیم گردیده و قابل اجرا می باشد .

تمامی مشترکین و مشتریان و خریداران و نمایندگان فروش که از طریق وب سایت  سابین سرور و یا مراجعه به محل شرکت اقدام به خرید و استفاده از تمامی سرویس های این شرکت نمایند ملزم به مطالعه دقیق این توافق نامه و پذیرش آن می باشند و باید در تمامی مراحل کاری و استفاده از خدمات سابین سرور این توافق نامه را اجرا و قوانین آن را رعایت کنند.

 • در مورد اشخاص حقوقی افرادی که دسترسی به پورتال کاربر دارند به عنوان نماینده تام الاختیار مشترک شناخته می شوند و تمامی مکاتبات نماینده با سابین سرور و تمامی امور انجام گرفته توسط نماینده ، مورد تایید مشترک می باشد.

کلی خریداران و مشترکین موظف به ارائه اطلاعات هویتی خود شامل کپی شناسنامه ، کارت ملی و تاییده شماره تلفن ثابت برای اشخاص حقیقی و برای اشخاص حقوقی درخواست شخص حقوقی بهمراه کپی روزنامه رسمی و آخرین تغییرات ، به سابین سرور می باشند . درصورت عدم دریافت این مدارک توسط سابین سرور در هنگام عضویت مشترک در پورتال کاربران و خرید هرکدام از سرویس ها و خدمات ، همواره حق درخواست و بررسی این مدارک برای سابین سرور محفوظ بوده و درصورت عدم ارائه مدارک درخواستی در زمان مقرر ، حقوق مالکیتی خریدار ملغی محسوب می شود .

 • کلیه مشترکین موظف به تایید شماره موبایل خود ( احرازهویت پیامکی ) ثبت شده در پروفایل کاربری خود هستند و متعهد می شوند در صورت تغییر شماره موبایل سریعا شماره موبایل جدید را به سابین سرور اعلام و احراز هویت نمایند.
 • کلیه مشترکین متعهد به استفاده از شماره موبایل با مالکیت خود می باشند و مجاز به ثبت شماره موبایل شخص ثالث در حساب کاربری خود نیستند.

ضمنا عواقب اعلام ناصحیح اطلاعات مستقیما بر عهده مشترک می باشد.

مشترک تعهد می نماید که تمامی اطلاعات هویتی ارائه شده‌ ، آدرس ها ، شماره های تماس ، کپی مدارک و سایر اطلاعات مرتبط صحیح بوده و همواره در بروز بودن این اطلاعات در پورتال کاربری خود تلاش خواهد کرد. این حق برای سابین سرور محفوظ می باشد که هر زمان نیاز به کنترل اطلاعات هویتی کاربر داشت ، نسبت به درخواست این اطلاعات و کپی مدارک از کاربر اقدام نماید و همچنین این حق برای سابین سرور محفوظ می باشد که تا زمان تکمیل اطلاعات ، نسبت به تعلیق سرویس کاربر بدون اطلاع قبلی اقدام نماید.

 • کلیه مسئولیت های ناشی از این تفاهم نامه بر عهده مشترک و نماینده مشترک هر یک متضامنا می باشد.
 • ملاک رسیدگی اختلافات آخرین نسخه شرایط درج شده در این صفحه می باشد که تاریخ بروزرسانی این شرایط همواره در انتهای این صفحه درج می شود.

 

2-تعاریف :

1-2 . مشترک : شخصیتی است حقیقی یا حقوقی که در پورتال کاربران سابین سرور و یا در قرارداد فی مابین مشخصات وی به عنوان مشتری یا مشترک ثبت شده است.

2-2 . سرویس : سرویس های مورد تعهد سابین سرور  مواردی هستند که برروی وب سایت سابین سرور و فرم خرید خدمات در دسترس می باشند و به صراحت قید شده اند.

3-2 . پورتال کاربری : وبگاهی به آدرس رایانه ای client.sabinserver.com که مشترک در آن دارای حساب کاربری بوده و از طریق آن میتواند لیست سرویس های خود را مشاهده ، آنها را تمدید و یا ارتقاء دهد . لازم به ذکر است که تمامی اطلاعات هویتی مشترک در این پورتال و حساب کاربری مشترک ثبت گردیده و درصورت نیاز و صلاح دید سابین سرور این اطلاعات با دریافت مدارک هویتی لازم قابل تغییر و ویرایش می باشد.

نکته 1 : مسئولیت صحت اطلاعات درج شده در پورتال کاربری و حساب کاربری مشترک ، بر عهده مشترک می باشد.

4-2 . تعرفه : فهرستی کامل از قیمت و تعرفه کلیه سرویس ها و خدمات قابل ارائه که برروی وبسایت سابین سرور درج شده است.

نکته 2 : تنها مرجع رسمی برای ارائه تعرفه سرویس ها وخدمات سابین سرور ، وبسایت و پورتال کاربری سابین سرور می باشد.

5-2 . تحویل سرویس و انجام خدمات :‌ ارائه شناسه یا رمز عبور کلیه سرویس های درخواست شده مشترک و یا اعلام انجام سایر خدمات درخواستی بر اساس فاکتور و یا قرار داد فی مابین مشترک و سابین سرور می باشد.

6-2 . تعلیق : قطع سرویس بصورت موقت و یا دائم توسط سابین سرور و یا ارائه دهنده بالا دستی همچون ریجسترار یا دیتاسنتر و …


3- نحوه ارتباط طرفین قرارداد

نحوه ارتباط مستند سابین سرور با مشترک ایمیلی های ارسالی سابین سرور به آدرس ایمیل مشترک که در پورتال کاربری ثبت شده است و پاسخ به تیکت های ثبت شده مشترک در پورتال کاربری خواهد بود . همچنین نحوه ارتباط مستند مشترک با سابین سرور ثبت تیکت در پورتال کاربری و دریافت شماره تیکت و درصورت عدم دسترسی به پورتال کاربری ارسال نامه رسمی و دریافت رسید از سابین سرور می باشد.


4 -قوانین استفاده از سرویس

1-4 . قوانین کلی مرتبط با استفاده از خدمات و سرویس های سابین سرور

1-1-4 . در هر زمانی که مشترک بخواهد سرویس خود را ارتقاء دهد درصورت تایید سابین سرور ، مبلغ پرداختی بابت سرویس فعلی نسبت به زمان باقی مانده محاسبه و با پرداخت ما به التفاوت مبلغ زمان باقی مانده و نرخ سرویس ارتقا یافته، سرویس فعلی به سرویس جدید تغییر مییابد.

نکته 3 : در زمان تغییر سرویس از گروهی به گروه دیگر سرویس ها امکان اعمال هزینه های پرداختی و محاسبه مابه التفاوت وجود ندارد . بطور مثال : ارتقاء هاست به سرور مجازی یا اختصاصی

2-1-4 . بکاپ گیری از اطلاعات و داده های مشترک برروی سرویس ها همچون انواع هاست ، سرور مجازی ، سرور اختصاصی برعهده مشترک می باشد و سابین سرور مسئولتی در قبال از بین رفتن داده های موجود در سرویس ها و خدمات مشترک ندارد.

3-1-4 . سابین سرور مسئولیتی در قبال آپلود ( بارگذاری) اطلاعات برروی سرویس مشترک و دانلود اطلاعات مشترک بصورت رایگان ندارد.

4-1-4 . مشترک می بایست اطلاعات فنی کافی و آشنایی کافی جهت استفاده و بهره برداری صحیح از سرویس خود را داشته باشد و سابین سرور مسئولیتی در قبال آموزش استفاده و بهره برداری از سرویس به مشترک را ندارد.

5-1-4 . مشترک بعد از خرید سرویس موظف است، تطابق سرویس تحویلی با پلن انتخابی و اجرای صحیح سرویس  را بررسی نماید .

6-1-4 . درصورت تجاوز منابع سرویس مشترک از حدود تعیین شده ، حق قطع سرویس تا زمان تعیین وضعیت سرویس برای سابین سرور محفوظ است. در این شرایط مشترک میبایست جهت ارتقاء‌ سرویس خود به پلن های بالاتر و یا کاهش مصرف خود اقدام نماید تا مجددا سرویس دهی به مشترک انجام گیرد.

7-1-4 . مالک سخت افزار و تجهیزات سرورهای اختصاصی ، سابین سرور و یا ارائه دهنده های بالا دستی هستند و پرداخت هزینه اجاره سرور موجب ایجاد حق مالکیت نمی شود.

8-1-4 . تمامی مسئولیت عدم استفاده صحیح از سرویس ها و خدمات برعهده مشترک بوده و سابین سرور تنها ارائه کننده سرویس ها و خدمات بر اساس استاندارها و تعهدات فنی اعلام شده در خدمات خود می باشد.

9-1-4 . تمامی توافقات خاص مشترک با سابین سرور تنها بصورت کتبی و با مهر و امضا مجاز سابین سرور معتبر می باشد و کلیه توافقات مشترک با پرسنل چه بصورت کتبی و چه به صورت شفاهی یا به طریق دیگر فاقد اعتبار بوده و تحت هیچ شرایطی قابل قبول نمی باشد.

10-1-4 . هیچ کدام از تجهیزات ، داده ها ، نام دامنه یا اطلاعات به عنوان امانت نزد سابین سرور نمی باشند و مشترک حق هرگونه ادعای خیانت در امانت را از خود سلب می کند.

11-1-4 . در کلیه تعاملات فی مابین مشترک و سابین سرور در هر بستر ارتباطی اعم از ایمیل ، تیکت پشتیبانی ، تماس تلفنی و غیره رعایت ادب و احترام برای هر دو طرف الزامی بوده و درصورت بروز هرگونه بی احترامی از سوی هر یک از طرفین ، طرف دیگر حق پیگیری از طریق مراجع زیرصلاح را دارد .

نکته 4 :‌ درصورت مشاهده رفتار خارج از عرف و بی احترامی به هر یک از پرسنل سابین سرور ، سابین سرور این حق را برای خود محفوظ میدارد که سرویس مشترک را لغو نماید و مشترک حق هر گونه شکایت و اعتراضی را از خود سلب می نماید.

2-4 . قوانین گارانتی

1-2-4 . درصورت بروز هرگونه مشکل سخت افزاری مشترک موظف است بروز مشکل را به پشتیبانی سابین سرور اعلام نمایید و سابین سرور مسئولیت تعویض سخت افزار معیوب را برعهده دارد .

2-2-4 . سابین سرور هیچ گونه مسئولیتی جهت به دست آوردن دامنه و اطلاعات حذف شده از روی سرور های خود پس از اتمام قرارداد ( سررسید سرویس ) را ندارد.

3-2-4 . سابین سرور تلاش میکند زمان انقضا سرویس های مشترک را از طریق پست الکترونیک مشترک که در پروفایل مشترک در پورتال کاربران ثبت شده است به اطلاع مشترک برساند . عدم دسترسی مشترک به پست الکترونیک خود مسئولیتی برای سابین سرور ایجاد نمی کند .

نکته 5 :‌ مسئولیت نگهداری داده ها و کنترل آنها بر عهده مشترک بوده و عدم اطلاع رسانی سابین سرور در رابطه با زمان انقضا سرویس ادعای خسارت را برای مشترک ایجاد نخواهد کرد . 

4-2-4 . وضعیت سرویس ها ، زمان انقضا سرویس ها و دامنه ها ، فاکتورهای سررسید و قابل پرداخت همگی در اکانت کاربری مشترک در پورتال کاربران در دسترس مشترک بوده و مشترک همواره میتواند با ورود به حساب کاربری خود در پورتال کاربران نسبت به بررسی آنها اقدام کند.

5-2-4 . مدت زمان قطعی سرویس به دلیل عدم پرداخت فاکتورهای مرتبط با سرویس ( مطالبات سابین سرور ) و همچنین قطعی سرویس به دلیل بروز تخلف توسط مشترک و مدت زمان بررسی جرائم و تخلفات توسط کارشناسان فنی سابین سرور به مدت زمان سرویس مشترک اضافه نمی گردد و سابین سرور نیز در این خصوص خسارتی پرداخت نخواهد کرد.

6-2-4 . سابین سرور تنها مسئولیت سرویس دهی در حوزه سرویس ها و خدمات خود را برعهده دارد و در قبال اختلال اینترنت مشترک ، مشکلات برنامه نویسی وبسایت مشترک ، نرم افزارها و دامنه های مشترک که نزد دیگران ثبت شده است و کلیه اقداماتی که خارج اختیارات سابین سرور می باشد مسئولیتی برعهده سابین سرور نمی باشد .

7-2-4 . ملاک وجود اختلال در سرویس های ارائه شده ، گزارشات منتشر شده توسط واحد فنی سابین سرور می باشد .

8.2.4 . درصورت بروز مشکل سخت افزاری برای سرور های اختصاصی ، مسئولیتی برعهده سابین سرور نمی باشد و در این رابطه سابین سرور بازگشت وجهی انجام نخواهد داد . همچنین مسئولیت از دست رفتن دیتا بر عهده سابین سرور نبوده و مشتری میبایست از دیتای خود همواره بکاپ در جای دیگری غیر از زیر ساخت سابین سرور داشته باشد.

9-2-4 . سرویس ها بر اساس استاندارد و قوانین داخلی و خارجی و مصالح سابین سرور تعریف شده و ارائه می شوند و غیرقابل تفکیک و تغییر می باشند . لذا مشترک موظف است پیش از خرید بررسی های لازم را انجام دهد . چرا که خرید هر یک از سرویس ها و خدمات سابین سرور به منزله پذیرش کلیه قوانین و مقررات سابین سرور می باشد.

10-2-4 . تمامی سرویس ها مطابق شرایط و منابع و امکانات درج شده در صفحات مربوط به هر سرویس و خدماتی ، ارائه می شوند و سابین سرور مسئولیتی در قبال عدم تطابق سرویس با نیاز مشترک ندارد.

3-4 . قوانین لغو سرویس

1-3-4 . مشترک در هر لحظه از شبانه روز میتواند نسبت به لغو سرویس خود از طریق پنل کاربری با ثبت درخواست لغو برای سرویس ، اقدام کند .

2-3-4 . مدت زمان بازگشت وجه برای سرویس های هاست اشتراکی و نمایندگی هاست اشتراکی 7 روز ابتدایی سرویس است . پس از طی این مدت زمان تحت هیچ شرایطی بازگشت وجه انجام نخواهد شد.

3-3-4 . نحوه ارتباط مستند جهت لغو سرویس و بازگشت وجه و دریافت پشتیبانی از طریق بخش تیکتینگ پورتال کاربران می باشد .

4-3-4 . سرور مجازی ، سرور اختصاصی ، دامنه ، لایسنس اشتراکی فاقد بازگشت وجه می باشد .

5-3-4 . خدمات نصب و کانفیگ انواع نرم افزار ها و سرور ها ، مدیریت و پشتیبانی سرور ها و نرم افزار ها و سایت ها فاقد بازگشت وجه می باشد.

4-4 . نحوه برخورد با جرائم

1-4-4 . تخطی از شرایط مندرج در زیر موجب تعلیق سرویس دهی به مشترک بدون اطلاع قبلی به مشترک می شود و سابین سرور تنها مرجع تشخیص دهنده تخطی از شرایط مندرج می باشد .

2-4-4 . سابین سرور حق قطع سرویس بدون اطلاع قبلی مشترک و اجتناب از سرویس دهی به مشترک را برای خود محفوظ می دارد .

3-4-4 . زمانی که سابین سرور از تخلفی مطلع می شود نسب به بررسی موضوع و تخلف اقدام خواهد کرد . لذا در این صورت برای جلوگیری از ادامه تخلف و تخطی از شرایط ممکن است سرویس مشترک قطع شود.

4-4-4 . حق پیگرد قانونی متخلف برای سابین سرور همواره محفوظ است و همچنین سابین سرور حق محدودسازی و یا مسدود سازی دائمی سرویس را پس از بررسی تخلف برای خود محفوظ میدارد.

5-4-4 . هر مورد و عملی که در ذیل به آن اشاره نشده باشد اما از نظر قوانین جاری کشور ایران یا کشور محل قرارگیری یا ارائه سرویسها خلاف قوانین مدنی و قضایی باشد نیز تخلف از شرایط خدمات محسوب میگردد.

6-4-4 . سابین سرور هیچ گونه وجه و خسارتی به مشترک متخلف در رابطه با مسدود شدن سرویس  یا اجتناب از سرویس دهی و یا از دست رفتن اطلاعات کاربرمتخلف پرداخت نخواهد کرد . همچنین مسئولیت تخلف های صورت گرفته برعهده مشترک بوده و مشترک مسئولیت جبران هرگونه خسارت وارده به سابین سرور را برعهده دارد .

 • برخی از تخلفات  :
 1. نصب و استفاده از نرم افزارهایی که موجب اختلال در عمکرد سرور می شوند.
 2. استفاده از نرم افزارهای بدون رعایت حق کپی رایت ایران و بین المللی .
 3. وجود فایل های ویروس و کدهای مخرب عمدا یا سهوا برروی سرویس مشترک .
 4. ارسال هرزنامه ( Spam ) بصورت عمدی یا سهوی ( ملاک تشخیص واحد فنی و کارشناسان فنی سابین سرور است )
 5. ارسال فایل های مخرب و ویروسی از طریق ایمیل و یا قرارگیری جهت دانلود برروی وبسایت مشترک و یا هر شکل دیگری . ( این فایل ها بدون اطلاع رسانی توسط سابین سرور حذف خواهند شد )
 6. ارسال ایمیل گروهی و تعداد بالا ( بیش از 200 ایمیل در روز و 50 ایمیل در ساعت )
 7. دریافت گزارش از مراجع ذی صلاح و یا سرویس دهنده های بالا دستی سابین سرور در رابطه با تخلف برروی سرویس مشترک
 8. استفاده از سرور ها جهت ایجاد اختلال و یا نفوذ به سرویس های شخص ثالت.
 9. عدم رعایت محدوده منابع اختصاص داده شده به سرویس مشترک
 10. مختل کردن امنیت سیستم و شبکه سابین سرور و مراکز داده  ( دیتاسنتر )
 11. انجام هرگونه فعالیتی که موجب اختلال در سرویس دهی سابین سرور به مشترک و یا سایر مشترکین شود.
 12. انجام عملیات استخراج رمز ارز بروی سرویس ها و سرور های سابین سرور
 13. انتشار اکاذیب بر علیه دیگران
 14. اهانت به اشخاص گروه ها و قومیت های مختلف و کشور ها و کارکنان و پرسنل سابین سرور
 15. فروش یا تبلیغ هرگونه محصولات و خدمات غیرمجاز بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران و دیگر کشورهای میزبان سرور ها
 16. کلاهبرداری های اینترنتی و اعمالی که موجب فریب بازدیدکنندگان اینترنتی می شود.
 17. سایت های حامی و مرتبط با گروه های تروریستی
 18. نگهداری ، ارسال ، انتشار و تبلیغ و هر عمل مشابه که مرتبط با مسائل و محصولات جنسی است .
 19.  Mail server Open relay اندازی راه
 20.  انجام فعالیت IRC و Sorrent و Botnet
 21. فعال سازی Recursion برای DNS سرور.

7-4-4 . مسئولیت محتوای درج شده و قرار گرفته برروی سرویس مشترک و دامنه مشترک برعهده مشترک بوده و سابین سرور مسئولیتی در قبال محتوای وبسایت و سرویس مشترک ندارد . این مسئولیت شامل تخلفات عمدی و سهوی و انجام گرفته توسط اشخاص ثالث برروی سرویس و وبسایت و دامنه مشترک نیز می شود.

8-4-4 . درصورت عدم رعایت قوانین جرائم رایانه ای جبران تمامی خسارات و هزینه های جزئی و کلی وارده بر سابین سرور جهت پاسخگویی به مراجع زیرصلاح برعهده مشترک می باشد.

9-4-4 . سابین سرور حق دریافت هزینه تاخیر در تمدید سرویس توسط مشترک را بر اساس تعرفه داخلی سابین سرور و سرویس دهنده های بالا دستی برای خود محفوظ می داردد.

10-4-4 . دریافت هزینه فنی جهت رفع مسدودی سرویس برای سابین سرور محفوظ می باشد.

5-4 . قوانین مرتبط با دامنه

1-5-4 . پس از ثبت دامنه ، سابین سرور هیچ مسئولیتی نسبت به آن دامنه نخواهد داشت و مسئولیت آن تماما برعهده مشترک می باشد.

2-5-4 . سابین سرور مسئولیتی در قبال ثبت و مدت زمان ثبت و تایید و فعال شدن دامنه های IR ندارد . درصورتی که مدت تاخیر در تایید و فعال شدن دامنه بیش از یک ماه طول بکشد به شرط عدم نقص در مدارک و اقدامات متقاضی ، اقدامات فسخ شده و اعلام فسخ قرارداد توسط مشترک ، وجه پرداختی مسترد میگردد.

3-5-4 . تمدید دامنه های تاریخ گذشته درصورت امکان تمدید ، شامل پرداخت جریمه خواهد بود و مسئولیت پرداخت جریمه با مشترک می باشد . این جریمه توسط ثبت کننده اصلی دریافت می شود و ارتباطی با سابین سرور ندارد.

4-5-4 . تاریخ مستند برای تمدید دامنه ها whois بین المللی می باشد . برای دامنه های IR استعلام از ثبت کننده مستند می باشد.

5-5-4 . اگر در هنگام سفارش ثبت دامنه مرجع ثبت کننده آن را ثبت نکند و یا در حین تکمیل مراحل ثبت دامنه توسط شخص دیگری ثبت شود و یا درخواست انتقال دامنه به هر دلیلی انجام نشود سابین سرور تنها مسئولیت بازپرداخت وجه پرداختی مشترک به حساب مشترک را دارد .

6-5-4 . درصورتی که مشترک درخواست انتقال دامنه به خارج از سابین سرور را دارد ، درصورت عدم تاخطی از قوانین سابین سرور ، سابین سرور حق ممانعت از انتقال را ندارد.

7-5-4 . مشترک موظف است پیش از ثبت حقوق مالکیتی دامنه به نام خود ، تحقیق لازم را انجام دهد . پس از ثبت دامنه توسط مشترک درصورت ادعای شخص ثالث مورد تایید مراجع ذی صلاح ایرانی و بین المللی ، سابین سرور حق مسدودی دامنه را داشته و بر اساس رای مراجع و قوانین ایرانی و بین المللی عمل خواهد کرد.

8-5-4 . پس از ثبت دامنه توسط مراجع ثبت کننده دامنه امکان لغو و بازگشت وجه و ویرایش نام دامنه به هیچ عنوان وجود ندارد .

9-5-4 . درصورت لغو و یا تعلیق و یا حذف دامنه به دلایل مرتبط با تحریم ، سابین سرور مسئولیتی نخواهد داشت و خسارتی از این بابت به مشترک پرداخت نخواهد شد.

6-4 . قوانین مرتبط با تهیه پشتیبان ( بکاپ )

1-6-4 . مسئولیت تهیه بکاپ از کلیه اطلاعات و داده ها و فایل ها برعهده مشترک بوده و مشترک موظف میباشد همواره بکاپ اطلاعات و فایل های خود را در محیط و سرور هایی خارج از سرور های سابین سرور نگهداری نماید .  درصورت عدم وجود بکاپ از اطلاعات مشترک در آرشیو بکاپ و عدم توانایی در بازگردانی آن و یا مخدوش بودن بکاپ هیچ اعتراضی مورد پذیرش نبوده و سابین سرور هیچ مسئولیتی ندارد.

2-6-4 . مسئولیت تهیه بکاپ در سرور های مجازی و اختصاصی برعهده مشترک می باشد و سابین سرور مسئولیتی ندارد.

3-6-4 . سابین سرور جهت افزایش امنیت بیشتر ، بصورت هفتگی از اطلاعات مشترکان برروی سرویس های میزبانی بکاپ تهیه کرده و در سروری مجزا ذخیره سازی می کند . هر کدام از بکاپ ها تنها به مدت یک هفته نگهداری می شوند و عدم وجود بکاپ و یا سالم بودن آن هیچ گونه مسئولیتی را برای سابین سرور نخواهد داشت . سابین سرور تعهدی در قبال وجود بکاپ و یا سالم بودن آن برعهده ندارد.

4-6-4 . سابین سرور تعهدی برای ارائه رایگان بکاپ ها از آرشیو بکاپ خود به مشترک برعهده ندارد.

5-6-4 . مسئولیتی در قبال صحت بکاپ ها و بروز بودن آنها برعهده سابین سرور نمی باشد.

6-6-4 . سابین سرور هیچ مسئولیتی بابت از دست رفتن اطلاعات حتی بصورت عمدی را برعهده نداشته و بابت آن تحت هیچ شرایطی خسارتی به مشترک پرداخت نخواهد کرد.

7-4 قوانین مرتبط با امنیت و محرمانگی

1-7-4 . سابین سرور موظف به رعایت محرمانگی کلیه داده ها و اطلاعات موجود در حد امکانات سابین سرور می باشد و همچنین اطلاعات سرویس مشترک و اطلاعات هویتی مشترک را تحت هیچ شرایطی در اختیار شخص ثالثی قرار نخواهد داد مگر درصورت دریافت حکم قضایی از مراجع قضایی و امنیتی کشور .

2-7-4 . سابین سرور نسبت به اموری که در حیطه مشترک برای امنیت اطلاعات مشترک می باشد مسئولیتی ندارد و مشترک همواره موظف است موارد امنیتی مرتبط با حساب کاربری خود در پرتال کاربری و اطلاعات و داده های خود برروی سرویس ها را رعایت کند.

3-7-4 . سابین سرور مسئولیتی نسبت به ضعف امنیتی وبسایت مشترک ، نرم افزارها و اپلیکیشن های مورد استفاده مشترک نخواهد داشت .

4-7-4 . سابین سرور مسئولیتی نسبت به امنیت تبادل اطلاعات مشترک فی مابین خود و سرور های سابین سرور را ندارد .

5-7-4 . سابین سرور مسئولیتی در قبال ارائه اطلاعات سرویس مشترک به شخص ثالث توسط مشترک را ندارد و بروز هرگونه مشکل از این بابت برعهده مشترک می باشد.

8-4 قوانین مرتبط با تغییرات

1-8-4 . حق انجام تغییرات فنی، سخت افزاری، نرم افزاری یا شبکه ای در هر زمانی برای سابین سرور محفوظ می باشد و کاربر حق اعتراض نخواهد داشت . درمورد تغییراتی که سرویس مشترک را تحت تاثیر قرار میدهد سابین سرور موظف است تا 24 ساعت قبل از آغاز تغییرات نسبت به اطلاع رسانی به مشترکین از طریق ایمیل اقدام کند و مشترک موظف است خود و سرویس خود را با این تغییرات و زمان تغییرات سازگار کند. ( تنها ایمیل ثبت شده در پروفایل کاربری مشترک مورد تایید است )

نکته 5 : هر گاه به دلیل موارد ضروری و فنی امکان اطلاع رسانی وجود نداشته باشد و این موارد سابین سرور را مجبور به انجام تغییرات بدون اطلاع رسانی قبلی کند هرگونه مسئولیتی در مورد اطلاع رسانی در این شرایط از سابین سرور سلب و کاربر حق اعتراضی نخواهد داشت. 

2-8-4 . تغییرات مالکیتی سرویس از طریق پورتال کاربری و یا ارسال تیکت توسط مشترک و یا نماینده مشترک انجام می شود.

3-8-4 . مشترک اختیار تام به سابین سرور جهت اعمال هرگونه تغییرات لازم در جهت بهبود سطح کیفیتی سرویس ها را میدهد . این تغییرات میتواند در سطح نرم افزار یا سخت افزار و یا شبکه باشد .

4-8-4 . تغییر مالکیت سرویس تنها با ارائه مدارک هویتی مالک قبلی و مالک جدید قابل انجام خواهد بود و سابین سرور حق دریافت این مدارک را پیش از تغییر مالکیت از مشترکین دارد.

9-4 قوانین تحویل سرویس

1-9-4 . اطلاع رسانی آماده شدن سرویس به مشترک توسط سابین سرور از طریق ایمیل ثبت شده در حساب کاربری مشترک پس از پرداخت تعرفه سرویس خواهد بود و عدم دسترسی مشترک به ایمیل مانع تحویل سرویس نمی باشد .

2-9-4 . درصورتی که مشترک طی 48 ساعت پس از ثبت سفارش و پرداخت فاکتور ایمیل تحویل سرویس را دریافت نکند موظف است از طریق تیکت با واحد فروش ارتباط برقرار کند .

3-9-4 . مسئولیتی در قبال عدم استفاده مشترک از سرویس خریداری شده متوجه سابین سرور نمی باشد.

4-9-4 . حداکثر زمان تحویل سرویس ها در بدترین شرایط عمومی کشور و جهان 1 ماه از زمان خرید می باشد.

5-9-4 . درصورت عدم انجام سفارش در حداکثر مدت زمان ذکر شده ، مشترک موظف است علاوه بر اعلام کتبی به سابین سرور از طریق تیکت نیز پیگیری کند.

6-9-4 . درصورت مغایرت در مشخصات سرویس تحویلی به مشتری با مشخصات اعلام شده در پلن مرتبط با سرویس خریداری شده ، مشترک موظف است ظرف مدت 48 ساعت به واحد فروش اطلاع دهد .

7-9-4 . مشترک موظف است در تمامی سرویس هایی که نزد سابین سرور تمدید میکند را پس از تمدید بررسی کند و درصورت عدم تمدید سرویس موضوع را ظرف مدت 7 روز به اطلاع واحد فروش از طریق تیکت برساند .

10-4 قوانین برخورد با ارسال اسپم

1-10-4 . سرویس های میزبانی وب اشتراکی ارائه شده توسط سابین سرور برای ارسال ایمیل های انبوه و تبلیغاتی مناسب نیستند و ارسال هرگونه ایمیل انبوه و تبلیغاتی برروی سرویس های سابین سرور ممنوع می باشد.

2-10-4 . ارسال ایمیل برای اشخاصی که خودشان در لیست ایمیل وب سایت کاربر عضو نشده باشند اسپم محسوب می شود.

3-10-4 . ارسال هرگونه فایل مخرب از طریق ایمیل تحت هر شرایطی ممنوع می باشد.

4-10-4 . ارسال ایمیل بصورت گروهی و تعداد بالا (حداکثر 200 ایمیل در روز و 50 ایمیل درساعت مجاز می باشد به شرط آنکه کلیه گیرندگان ایمیلها، خودشان درخواست دریافت ایمیل از خریدار را داشته و آدرس و توضیح نحوه لغو عضویت به زبان انگلیسی در متن ایمیل وجود داشته باشد) ممنوع می باشد .

5-10-4 . ارسال هرزنامه (Spam ) عمدا ویا سهوا (ملاک، گزارش Spam cop یا سایتهای مشابه و یا بررسی تیم فنی سابین سرور می باشد) حتی اگر از سرویس میل سرویس دهنده ثالثی استفاده شده باشد ممنوع می باشد .

6-10-4 .  تمام ایمیل های ورودی و خروجی از سرور های سابین سرور دائما در حال بررسی هستند و در صورتی که ثابت گردد از سمت اکانت مشترک اسپم ارسال می شود، سرویس مشترک بدون هیچگونه اخطاریه ای و بدون هیچ اطلاع قبلی مسدود می شود و مشترک در این شرایط موظف به برقراری ارتباط با سابین سرور جهت بررسی و حل مشکل پیش آمده می باشد.

7-10-4 . درصورتی که ایمیل های مکرر از سرویس مشترک و یا فایل های قرار گرفته برروی سرویس مشترک ارسال شوند سابین سرور حق بررسی ایمیل های ارسالی و فایل های ارسالی را برای خود محفوظ میدارد و همچنین مجاز است بدون اطلاع قبلی به کاربر نسبت به حذف فایل های فوق جهت جلوگیری از ارسال اسپم اقدام کند و در این شرایط کاربر هیچ گونه حق اعتراضی نخواهد داشت.

8-10-4 . ارسال ایمیل با محتویات غیر واقعی و گمراه کننده به قصد انحراف کاربران اینترنت و هدایت آن ها به جایی غیر مشخص، که خود کاربر از آن خبر ندارد ممنوع است.


5- مرجع قضاوت

درصورت بروز هرگونه اختلاف ناشی از این توافق نامه ، مطالبه خسارت ، فسخ و دیگر اختلافات مرتبط با این توافق نامه ، مشترک موظف است موضوع را بصورت کتبی به اطلاع مدیریت سابین سرور برساند و رسید کتبی دریافت کند تا موضوع مورد بررسی قرار گیرد . سابین سرور موظف است طی 15 روز کاری نسبت به بررسی موضوع اقدام و نتیجه را به اطلاع مشترک برساند .

مشترک متعهد است که هر گونه دعوای قضایی یا حاکمیت بین مشترک و شرکت سابین سرور در حوزه قضایی شهر آذرشهر انجام خواهد شد و مشترک بر اساس این توافق نامه متعهد به حضور و آمدن به این حوزه قضایی در شهر آذرشهر در استان آذربایجان شرقی می باشد و تمامی هزینه های حضور مشترک در این حوزه قضایی برعهده مشترک می باشد.

اگر هر بخش از قرارداد از طرف مراجع ذی‌صلاح ، به هر دلیلی غیر قابل‌ اجرا تشخیص داده شود ، سایر بخش‌های قرارداد، کماکان معتبر و قابل‌ اجرا خواهد بود.


6- شرایط و قوانین مالی

1-6 . نحوه پرداخت تعرفه سرویس ها و خدمات بصورت آنلاین از طریق درگاه پرداختی موجود برروی پورتال کاربران و یا پرداخت بصورت فیش بانکی و یا کارت به کارت و ثبت فیش بانکی و رسید کارت به کارت ازطریق پنل کاربری می باشد . سایر شیوه های پرداخت مورد تایید سابین سرور نبوده و سابین سرور مسئولیتی نخواهد داشت.

2-6. مشترک موظف است تمامی پرداخت های آنلاین را با حساب های بانکی بنام خود انجام دهد . در صورت استفاده از حساب بانکی اشخاص غیر ، مسئولیت آن برعهده مشترک و شخص صاحب حساب بوده و سابین سرور مسئولیتی در این مورد برعهده نخواهد داشت.

3-6 . مشترک موظف است تا زمان پایان قرارداد سرویس رسید های بانکی مرتبط با پرداخت های خود به سابین سرور را نزد خود نگهدارد.

4-6 . درصورت تشخیص سابین سرور مبنی بر اینکه مشترک در زمان استفاده از سرویس خود به هر طریق ( عمد و غیر عمد یا مشکل نرم افزاری و یا اشتباه پرسنل ) به منابع و امکانات بیشتری از سرویس خریداری شده ( منابع درج شده در تعرفه سرویس خریداری شده ) دست پیدا کرده است و یا مدت زمان بیشتری از سرویس خریداری شده نسبت به مدت زمان قانونی آن استفاده کرده است ، حق خواهد داشت مابه التفاوت آن را از مشترک دریافت کند . پرداخت این مابه التفاوت برای مشترک اجباری بوده و سابین سرور حق پیگیری قانونی در این رابطه را برای خود محفوظ میدارد.

5-6 . سابین سرور در بازه های زمانی مختلفی بنابر صلاح دید کارشناسان فروش کد های تخفیفی جهت استفاده مشتریان و خریداران سرویس ها منتشر می کند . تمامی کد های تخفیف در بازه های زمانی اعلامی سابین سرور قابل استفاده می باشد و در سایر زمان ها قابل پذیرش نمی باشند.

6-6 . برای خرید سرویس ها و خدمات تنها امکان استفاده از یک کد تخفیف وجود دارد.

7-6 .  بازگشت وجه : کلیه سرویس های ارائه شده بجز سرویس های زیر دارای بازگشت وجه 7 روزه می باشند :

 1. ثبت ، تمدید و انتقال دامنه
 2. انواع سرور های اختصاصی ارائه شده از لوکیشن های مختلف
 3. انواع سرور مجازی های ارائه شده از لوکیشن های مختلف
 4. لایسنس های اشتراکی
 5. خدمات نصب ، کانفیگ و مدیریت و پشتیبانی سرور های اختصاصی و مجازی
 6. خدمات نصب و کانفیگ و پشتیبانی انواع نرم افزار ها و اسکریپت ها
 7. خدمات مدیریت و پشتیبانی وب سایت های مختلف

8-6 . ضمانت بازگشت وجه تنها شامل 7 روز ابتدایی سرویس می باشد . تمدید و یا ارتقاء سرویس شامل ضمانت بازگشت وجه نمی شود .

9-6 . پس از پایان زمان بازگشت وجه ، هیچ گونه درخواست و اعتراضی مورد پذیرش نخواهد بود .

10-6 . بازگشت وجه تنها با درخواست کتبی از طریق ثبت تیکت در پورتال کاربری و کسر هزینه های قرارداد مانند : هزینه های پیک ، هزینه های انتقال بانکی و کارمزد بانکی ، مالیات بر ارزش افزوده بصورت باقی مانده خالص انجام خواهد شد.

11-6 . سابین سرور حق قطع سرویس دهی به مشترکی که دارای بدهی به سابین سرور میباشد را برای خود محفوظ می دارد . درصورتی که مشترک بابت سرویس های قبلی خود بدهکار بوده سرویس های جدید نیز تعلیق خواهند شد و مشترک حق اعتراضی در این زمینه نخواهد داشت.


7- فورس ماژور 

سابین سرور هیچ گونه تعهد و مسئولیتی برای انجام مسئولیت ها و تعهداد خود در قبال موارد فورس ماژور مانند : بلایای طبیعی ، آتش سوزی ، زلزله ، جنگ ، شورش ، اغتشاش یا آشوب عمومی ، انفجار ، اعتصاب ، حملات سایبری محدودیت های دولتی و تحریم را ندارد . با این شرایط همواره سابین سرور تلاش خواهد کرد تا اثرات موارد فورس ماژور به کمترین میزان خود برسد . تحریم و عدم امکان تبادل و تهیه ارز نیز از موارد فورس ماژول محاسبه میشود.


8- پذیرش قوانین

هر شخص حقیقی یا حقوقی با عضویت در پورتال کاربران سابین سرور و یا پرداخت مبلغی جهت استفاده از خدمات و سرویس ها ، تمامی قوانین و شرایط موجود در این تفاوق نامه را پذیرفته و نیازی به دریافت امضا از وی نمی باشد . با پذیرش این قوانین سایر قوانین شفاهی و کتبی کن لم یکن تلقی می شود .

لازم به ذکر است هر مشترک ( شخص حقیقی و حقوقی ) در هنگام عضویت در پورتال کاربران سابین سرور و خرید سرویس از سابین سرور موظف به مطالعه و پذیرش این قوانین و توافق نامه می باشد و هر گونه عذر و بهانه ای از سوی وی مورد پذیرش سابین سرور و تمامی مراجع قانونی و قضایی نخواهد بود .

نکته 6 :‌شرط عضویت و استفاده از سرویس ها و خدمات سابین سرور مطالعه قوانین و شرایط استفاده از سرویس ها و خدمات در این توافق نامه و زدن تیکت مطالعه و پذیرش این قوانین و توافق نامه در تمامی فرم های عضویت و فرم های خرید سرویس ها و خدمات از سایت و پرتال کاربران می باشد .


9- رفع مسئولیت :

خدمات سابین سرور به همان شکلی که هستند ارائه می شوند و هیچگونه گارانتی صریح و ضمنی شامل آنها نمی گردد. ضمنا هیچگونه ضمانتی مانند مطابق نیاز کاربر بودن، بی عیب بودن، عدم قطعی، امنیت و … ارائه نمی شود.

همه ضمانتهای کتبی و شفاهی در مورد سرویسهای سابین سرور که توسط کارکنان یا نمایندگان و یا سایرین ارائه شوند مورد قبول و تایید سابین سرور نبوده و سابین سرور مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت.


10- حق تجدید نظر :

سابین سرور حق تجدید نظر در تمام قوانین و سیاست های کاری خود را محفوظ  میدارد و اعلام میکند که در هر لحظه از شبانه روز مطابق با نیاز های خود و کاربرانش ، میتواند در تمام بند های این توافق نامه تجدید نظر کند .

همچنین سابین سرور متعهد می شود درصورت تغییر در توافق نامه و سیاست های کاری خود ، تاریخ بروزرسانی را در انتهایی ترین بخش این صفحه قرار دهد و تمام متشرکان متعهد به مطالعه دوره ای تمام توافق نامه ها جهت آگاهی از آخرین تغییرات می باشند.

 

این سند در 10 ماده و 6 نکته تدوین گردیده است.

 

این صفحه در 17 شهریور سال 1402 بروزرسانی گردیده است . بند های قدیمی ، بروزرسانی شده و همچنین بند های جدید به این توافق نامه اضافه شده اند . لذا تمام متشریان جدید و قدیمی سابین سرور از این تاریخ ملزم به مطالعه و رعایت تمام بند های این توافق نامه می باشند.