قوانین ثبت دامنه های ir

قوانین ثبت دامنه های ir


قوانین ثبت دامنه های IR

ثبت دامنه های ملی تابع یک سری قوانین می باشد که در این جا به تعدادی از مهم ترین آن ها می پردازیم.

1.حداقل طول دامنه ۳ حرف و حداکثر آن ۶۴ حرف می باشد.

2.تنها استفاده از حروف انگلیسی ، اعداد و نشانه ها مجاز می باشد.

3.در صورت ثبت دامنه با مفهوم مذهبی یا اسامی ملی مانند نام مشاهیر، اماکن عمومی و وقایع ملی مجوز کتبی وزارت ارشاد مورد نیاز می باشد.

4.ثبت دامنه هایی که تداعی کننده فعالیت های غیرقانونی و اعمال مغایر با قوانین جمهوری اسلامی است یا دامنه هایی که در آن  نام های ایران، اسامی استان ها، شهرستان ها و شهرها و یا کد آن ها، به کلی ممنوع می باشد و ثبت این دامنه ها فقط با ارسال مدارک و تعهد نامه قبول مسئولیت های دامنه به فیزیک نظری ایران امکان پذیر خواهد بود.

 

قوانین ثبت دامنه های ir
قوانین ثبت دامنه های ir

پیشنهادی : قوانین حریم خصوصی

 

قوانین ثبت دامنه co.ir. :

این دامنه مخصوص شرکت های تجاری ثبت شده می باشد و برای ثبت این نوع دامنه، ارائه کپی روزنامه رسمی شرکت به [email protected]  الزامی می باشد.

لازم به ذکر است که نام دامنه باید یا نام کامل شرکت مثل iranitarh.co.ir باشد یا مخفف کامل اسم شرکت مثل itwd.co.ir باشد.

قوانین ثبت دامنه net.ir. :

این دامنه مخصوص شرکت های ارائه دهنده خدمات شبکه و ISP ها بوده و ثبت دامنه تنها با ارائه کپی مجوز  ISP به [email protected] امکان پذیر خواهد بود.

قوانین ثبت دامنه org.ir. :

این دامنه مخصوص شرکت ها و موسسات مردم نهاد(NGO) ، انجمن های علمی، موسسات بین المللی ثبت شده و … بوده و ارائه کپی روزنامه رسمی و مجوز موسسه به [email protected] الزامی می باشد.

قوانین ثبت دامنه ac.ir. :

این دامنه مخصوص موسسات آموزش عالی دارای مجوز از وزارت علوم، وزارت بهداشت، مجلس شورای اسلامی، شورای عالی انقلاب فرهنگی می باشند لذا ارائه کپی مجوز به [email protected] برای ثبت این نوع دامنه الزامی می باشد.

قوانین ثبت دامنه sch.ir. :

این دامنه مخصوص مدارس، موسسات آموزشی که دارای مجوز از وزارت آموزش و پرورش می باشند و ارائه کپی مجوز و درخواست کتبی به [email protected] برای ثبت دامنه در سربرگ موسسه الزامی می باشد.

قوانین ثبت دامنه gov.ir. :

این دامنه مخصوص بخش های اجرایی دولت و موسسات و وزارت خانه های جمهوری اسلامی می باشد لذا برای ثبت این دامنه ها ارائه درخواست کتبی در سربرگ موسسه به [email protected] الزامی می باشد.

قوانین ثبت دامنه id.ir. :

این دامنه مخصوص اشخاص حقیقی می باشد که در تابعیت کشور ایران می باشند برای ثبت این دامنه ارائه تصویر شناسنامه متقاضی به [email protected] الزامی می باشد.

پیشنهاد مطالعه : آموزش دریافت کد انتقال دامنه IR

5/5 - (2 امتیاز)

اسفندیار سلیمانیمشاهده نوشته ها

Avatar for اسفندیار سلیمانی

زندگی‌ مثل اسکرول ماوسه . هرچقدر هم گرون قیمت باشه بازم یه روزی خراب میشه . به یه شکل باور نکردنی ! پس تا هستیم قدر لحظاتمونو بدونیم و باور‌نکردنی زندگی کنیم.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *