کاربرد لیچ پروتکشن در هاست سی پنل

کاربرد لیچ پروتکشن در هاست سی پنل


کاربرد لیچ پروتکشن در هاست سی پنل

یکی از امکانات  سی پنل leech protection است. از کاربرد لیچ پروتکشن در هاست سی پنل میتوان به محدودسازی ورود به فایل ها و دایرکتوری اشاره کرد اما این کار چه فایده ای دارد ؟ در این مقاله قصد داریم در مورد لیچ پروتکشن، کاربرد آن در محدودسازی فایل ها و مزایای این کار صحبت کنیم.

Leech protection چیست ؟ کاربرد لیچ پروتکشن در هاست سی پنل چیست ؟

لیچ پروتکشن یک ویژگی امنیتی استاندارد مخصوص cpanel است. تصور کنید که کاربری بیاید و نام کاربری و رمز عبورهای مختلفی را در سایت شما امتحان میکند تا رمز عبور درست را حدس بزند این کاربر میتواند تهدیدی برای سایت شما باشد و قصد داشته باشد نام کاربری و رمز عبور افراد دیگر را پیدا کند.

به کمک لیچ پروتکشن هاست سی پنل بدون هیچ افزونه جانبی میتوانید مانع او شوید تا نتواند به نام کاربری و رمز عبور افراد دیگر دسترسی داشته باشد. یکی دیگر از کاربردهای لیچ پروتکشن در هاست سی پنل محدودسازی ورود کاربران در بازه زمانی خاص است.

به کمک لیچ پروتکشن می توان تعداد دفعات ورود افراد را محدود ساخت. زمان پیش فرض برای ورود 2 ساعت است. بنابراین از ورود و خروج کاربران در بازه زمانی کوتاه مدت جلوگیری می کند. این ویژگی امنیتی می تواند برای تمام دامنه هایی که روی یک هاست هستند اعمال شود.

مطالعه کنید : مزایای هاست وردپرس

نحوه تنظیم لیچ پروتکشن برای یک دامنه

ابتدا به قسمت سی پنل هاست خود وارد شوید. ( درصورت نیاز از آموزش ورود به هاست سی پنل استفاده کنید )

کاربرد لیچ پروتکشن در هاست سی پنل

سپس بخش security را پیدا کنید و روی گزینه لیچ پروتکشن در هاست سی پنل ( leech protection ) کلیک کنید.

31

زمانی که روی leech protection کلیک کنید میتوانید فایل های مربوط به دامنه تان که در دایرکتوری هاستتان قرار دارد را مشاهده کنید.

در صورتی که leech protection فعال نشده باشد عبارت No را مشاهده می کنید. میتوانید برای هر پوشه که در دایرکتوری هاست قرار دارد ویژگی leech protection را فعال کنید.

برای فعالسازی ویژگی leech protection روی گزینه edit  کلیک کنید.

با کلیک روی edit به صفحه دیگری هدایت می شوبد که در این صفحه امکانات مختلفی برای تنظیم leech protection وجود دارد.

مطالعه کنید : تفاوت هاست ایران با هاست خارج از ایران

محدودسازی ساعت ورود و خروج برای کاربران 

در قسمت Number of Logins Per Username Allowed in a 2-Hour Period میتوانید تعداد ورود و خروج برای هر کاربر را در 2 ساعت تعیین کنید.

32

 

 

 

 

 

 

 

 

به طور پیشفرض 4 بار ورود و خروج در 2 ساعت برای هر کاربر تنظیم شده یعنی در صورتی که یک کاربر بیشتر از 4 بار در 2 ساعت بخواهد به اکانت کاربری خود وارد شود و دوباره خارج شود در صورتی که لیچ پروتکشن فعال باشد نمی تواند این کار را انجام دهد. اما در این قسمت میتوان تعداد دفعات را به تعداد دلخواه تعیین کرد.

قسمت URL to Redirect Leech Users to 

در این قسمت باید یک ادرس URI وارد کنید تا زمانی که یک کاربر بیشتر از تعداد تعیین شده برای ورود در 2 ساعت را انجام داد به آن آدرس هدایت شود.

33

باید دقت کنید ادرسی که در این قسمت وارد می کنید باید آدرسی باشد که به وسیله leech protection بازدید از آن را محدود نساخته باشید در غیر این صورت کاربران با پیام خطای داخلی مواجه می شوند.

تنظیم ارسال ایمیل توسط لیچ پروتکشن 

زمانی که کاربران توسط لیچ پروتکشن هاست سی پنل به آدرس دیگری ریدایرکت می شوند در صورتی که ایمیلی را در این قسمت وارد کنید با هر بار ریدایرکت کاربران ایمیلی به این آدرس ایمیل تعیین شده ارسال می شود.

کاربرد لیچ پروتکشن در هاست سی پنل

در صورتی که لیچ پروتکشن غیرفعال نباشد و آدرس ایمیل تعیین شده باشد ممکن است ایمیل های زیادی ارسال شود.

گزینه Disable Compromised Accounts

یک کاربرد دیگر لیچ پروتکشن غیرفعالسازی حساب کاربران مشکوک است.

در صورتی که این گزینه را علامت بزنید حساب کاربرانی که رمز عبور را به صورت عمومی به اشتراک گذاشته اند و باعث لیچ شدن منابع هاست می شوند را غیرفعال می کند. در این حالت کاربران مشکوک نمی توانند وارد حساب کاربری خود شوند و برای ورود باید رمز عبور خود را تغییر بدهد تا بتواند وارد شود.

در صورتی که میخواهید این گزینه فعال شود پس از علامت زدن روی enable  کلیک کنید.

این گزینه از ورود کاربران مشکوک با ip ها و مشخصات مختلف جلوگیری می کند.

اگر سوالی در رابطه با این آموزش داشتید میتوانید از بخش نظرات با ما در ارتباط باشید.

5/5 - (2 امتیاز)

فرشته شکوه نیامشاهده نوشته ها

Avatar for فرشته شکوه نیا

بیش از 9 سال است که کار ترجمه و تولید محتوا را دنبال کرده و حدود 2 سال است که در زمینه طراحی سایت فعالیت دارد. علاقه زیادی به وردپرس و تجارت الکترونیک داشته و در حال حاضر به تیم تحریریه سابین سرور پیوسته اند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *