آموزش نصب whmcs


whmcs سیستم مدیریت اتوماسیون و هاستینگ میباشد که در دنیا نظیر ندارد . این سیستم مدیریت هاستینگ کاربردی ترین و پرطرفدار ترین سیستم ها جهت مدیریت مشتریان و شرکت های میزبانی وب میباشد.

شما بعنوان استفاده کننده از این اسکریپت قادر هستید تا توسط امکانات فوق العاده جذابی که در اختیار شما قرار میدهد ، مشتریان خود را مدیریت کرده ، به آنها سرویس ارائه نموده و در سررسیدشان بصورت خودکار فاکتور صادر کنید و انها اقدام به پرداخت نمایند. در این فرآیند بجز پرداخت از سوی مشتری شما ، همه موارد بصورت خودکار توسط اسکریپت whmcs انجام میشود و کار شما را مانند آب خوردن ساده میکند.

در این مقاله از سری مقالات وبلاگ سابین سرور ، قصد داریم به شما عزیزان آموزش نصب whmcs را بصورت مرحله به مرحله و قدم به قدم آموزش دهیم تا بصورت دائمی این مورد را یادگرفته و دیگر سراغ آموزش نروید.

همچنین در انتها برای نسخه 8.7.3 یک فایل لایسنس رایگان نیز جهت دانلود شما عزیزان قرار میدهیم تا در مسیر یادشده آپلود و استفاده فرمایید.

پیشنهاد سابین سرور برای شما : دانلود نسخه آخر whmcs

تفاوت نسخه نال و رسمی whmcs

جهت نصب این اسکریپت کاربردی برای مدیریت مشتریان خود ، میبایست ابتدا این سیستم مدیریت هاستینگ را دانلود کنید. شما میتوانید نسبت به دانلود whmcs از سابین سرور نیز اقدام نمایید تا از صحت و سلامت امنیتی فایل ها اطمینان حاصل کنید.

در سابین سرور از نسخه 8.3.2 تا آخرین نسخه ، هم نسخه رسمی و هم نال شده موجود میباشد.

در نسخحه نال شده صرفا یک فایل لایسنس تغییر داده میشود و نال میشود تا بدون نیاز به لایسنس اورجینال یا اشتراکی بتوانید بصورت نامحدود از آن نسخه استفاده نمایید.

اما در نسخه اورجینال هیچ فایلی دستکاری نمیشود و صرفا شما با خرید لایسنس اورجینال یا لایسنس اشتراکی whmcs ، میتوانید key code دریافت کرده و وارد نمایید تا از سرور لایسنس برای شما فعالسازی انجام شود که در لحظه فعال خواهد شد.

در لایسنس اشتراکی whmcs میتوانید بصورت ماهانه لایسنس خود را تمدید و بدون هیچگونه محدودیتی از نسخه 7 تا اخرین نسخه موجود در حال حاضر استفاده نمایید.

در لایسنس اورجینال whmcs میبایست سایت شما فارسی نبوده و اسمی از ایران در اکانت شما نباشد تا اکانتتان در سایت رسمی whmcs بن نشده باشد. سپس میتوانید بصورت ماهانه و سالیانه با تعداد اکانت محدود و برخی امکانات دیگر که محدود میشوند ، تهیه و استفاده نمایید.

آموزش نصب whmcs در هاست سی پنل

1- برای شروع نصب whmcs میبایست شما ابتدا وارد هاست خود شده و طبق تصویر زیر بر روی filemanager کلیک مکنید.

whmcs install 1 sabinserver

2- پس از ورود به فایل منیجر جهت آپلود فایل دانلود شده بایستی به مسیر public_html بروید ( مانند تصویر زیر )

whmcs install 2 sabinserver

3- پس از ورود به whmcs بر روی دکمه Upload در تصویر بالا کلیک میکنید تا به صفحه ای همانند تصویر زیر منتقل شوید.

whmcs install 3 sabinserver

4- پس از مرحله سوم که اپلود تکمیل شد ، همانند تصویر زیر رنگ سبزی برای شما به نمایش خواهد آمد.

whmcs install 4 sabinserver

پس از آپلود فایل نصبی ، آن را اکسترکت کرده و از حالت فشرده خارج خواهیم کرد که کافیست به مرحله قبلی برگشته و در public_html بر روی فایل راست کلیک و سپس روی گزینه Extract کلیک مییکنیم.

5- پس از اکسترکت کردن ، کافیست دامنه خود را که از قبل آماده کرده بودیم مانند sabinserver.com و یا یک ساب دامنه مانند client.sabinserver.com را در مرورگر وارد کرده و اینتر را میزنیم. پس از وارد کردن دامنه در مرورگر صفحه ای مانند تصویر زیر برای شما نمایش داده میشود که کافیست بر روی متنی که دور آن مستطیل قرمر رنگ کشیده شده است ، کلیک کنیم.

whmcs install 5 sabinserver

6- پس از کلیک بر روی click here to begin… به صفحه ای مانند صفحه زیر منتقل خواهیم شد که بایستی بر روی دکمه سبز رنگ کلیک کنیم تا به مرحله بعدی برویم.

آموزش نصب whmcs
آموزش نصب whmcs

7-پس از کلیک بر روی i agree به صفحه ای مانند تصویر زیر منتقل میشویم . همانطور که در تصویر زیر میبینید ، 2 شماره داریم .

شماره 1 : به شما اطمینان میدهد که هاست شما تمامی پیش نیازهای اولیه whmcs را برای نصب شدن دارد و شماره 2 نیز شما را به مرحله شروع نصب منتقل میکند.

whmcs install 7 sabinserver

بخش زیر همان مواردی است که در تصویر بالا در شماره 1 به شما گفته شد. اطلاعات سرویسی که خریداری کرده اید را برای شما نمایش میدهد که نیازمندی های whmcs برای نصب میباشد.

whmcs install 8 sabinserver

8- پس از کلیک بر روی دکمه begin installation شما به مرحله اصلی نصب یعنی افزودن اطلاعات دیتابیس خواهید رفت. سپس اطلاعات دیتابیس را در صفحه ای که برای شما خواهد آمد ( تصویر زیر ) وارد میکنید.

نمیدانید چطور یک اکانت دیتابیس ایجاد کنید؟ آموزش ساخت اکانت دیتابیس در سی پنل + فیلم

whmcs install 9 sabinserver

در تصویر بالا در نسخه رسمی و اورجینال باید کلید لایسنس وارد کنید و در نسخه های نال شده یک اسم دلخواه مانند sabinserver.com را وارد میکنید.

در فیلد های دیگر نیز صرفا دیتابیس یوزرنیم و دیتابیس نیم و دیتابیس پسورد را مطابق با اطلاعات دیتابیسی که ساخته اید وارد میکنید و سپس بر روی دکمه ابی رنگ کلیک میکنید که اطلاعات شما را دریافت و سپس نصب اولیه whmcs را برای شما انجام و دیتابیسی که ساخته اید را با تیبل ها ( جداول ) خود پر خواهد کرد . ( هیچکدام از حذف نکنید )

پس از اتمام نصب اولیه همانند تصویر زیر ، شما یک پیغام مشاهده خواهید کرد.

whmcs install 10 sabinserver

9- پس از تکمیل این صفحه به صفحه ای به شکل زیر منتقل میشوید که بایستی اطلاعات اکانت کاربری ادمین اصلی سایت را وارد کنید . که نام و نام خانوادگی به انگلیسی ، ایمیل و نام کاربری و رمز عبور خود را درج کرده و روی دکمه Complete Setup کلیک کنید.

whmcs install 11 sabinserver

10- صفحه ی زیر را برای شما بعد از مرحله بالا ، خواهد آورد که به منزله نصب شدن whmcs شماست.

whmcs install 12 sabinserver

11- در تصویر فوق اگر شما بر روی دکمه Go to Admin Area Now کلیک کنید ، برای شما صفحه ای به شکل زیر خواهد آمد که میبایست طبق تصویر دوم در زیر ، نسبت به حذف فولدر install از داخل هاست اقدام نمایید.

whmcs install 13 sabinserver
خطای security warning در نصب whmcs
whmcs install 14 sabinserver

12- پس از حذف فولدر اینستال از هاست ، سایت خود را باز کرده و شکل صفحه اصلی سایتتان به شکل زیر خواهد بود.

whmcs install 15 sabinserver

نصب whmcs با لایسنس اشتراکی

آموزش نصب whmcs در لایسنس اشتراکی بسیار ساده میباشد به نوعی که تمام مراحل بالا را باید انجام دهید اما با مقداری تفاوت که در زیر برای شما مینویسم و امیدوارم مفید باشد .

1- فایل لایسنس را از این لینک دانلود نمایید.

2- جهت استفاده از سیستم لایسنس WHMCS شما باید فایل License.php اختصاصی سابین سرور را در WHMCS خود در مسیر زیر قرار دهید

(\vendor\whmcs\whmcs-foundation\lib)

3- سپس لایسنس کی (WHMCS-sabinserver) را در فایل configuration.php تنظیم نمایید. لایسنس کی برای هر سایت و هر دامنه متفاوت خواهد بود که پس از خرید میتوانید در بخش لایسنس های من مشاهده نمایید.

جمع بندی

شما برای نصب whmcs خود نیاز به یک هاست استاندارد دارید که تمامی ویژگی های مورد نیاز را داشته باشد که هر هاستی این ویژگی های را نداشته و شما بعد از نصب دچار مشکلات زیادی خواهید شد. همچنین نصب whmcs صرفا آغاز راه نیست و شما میبایست کانفیگ whmcs را نیز جدی بگیرید تا از هک شدن سایت به راحتی جلوگیری نمایید.

برای مشاهده سایت اصلی whmcs کلیک کنید.

دعوت به شرکت در دوره آموزش WHMCS

شما کاربران عزیز میتوانید نسبت به تهیه دوره جامع WHMCS از سابین اکادمی اقدام نموده و این اسکریپت را بصورت کامل یادبگیرید. جهت دریافت تخفیف برای خرید این دوره ، کافیست در زیر مقاله با ما در ارتباط باشید تا کد تخفیف شرکت در دوره WHMCS تقدیم شما شود.

Ctl whmcs tutorial
5/5 - (3 امتیاز)

اسفندیار سلیمانیمشاهده نوشته ها

Avatar for اسفندیار سلیمانی

زندگی‌ مثل اسکرول ماوسه . هرچقدر هم گرون قیمت باشه بازم یه روزی خراب میشه . به یه شکل باور نکردنی ! پس تا هستیم قدر لحظاتمونو بدونیم و باور‌نکردنی زندگی کنیم.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *