آموزش ورود به cpanel

برای آنکه بتوانید از سرویس هاست سی پنل خود استفاده کنید و از امکانات آن بهره مند شوید باید به آن دسترسی داشته باشید.

در این مقاله قصد داریم نحوه دسترسی به کنترل پنل سی پنل را به شما آموزش دهیم.

آموزش ورود به سی پنل

دسترسی به کنترل پنل سی پنل به سروش ممکن می باشد که امروز در این آموزش هر سه روش فوق را به شما آموزش خواهیم داد . با ما همراه باشید.

۱- ورود از طریق پنل کاربری :

در این روش شما نیاز به وارد کردن نام کاربری و رمز عبور در فرم ورود به سی پنل ندارید و به صورت مستقیم امکان ورود از داخل پنل کاربری برای شما فراهم می باشد.

برای ورود مستقیم از پنل کاربری سابین سرور به هاست خود ، ابتدا وارد پنل کاربری خود در سابین سرور شوید.

سپس در منو ، برروی سرویس ها رفته و در زیر منو باز شده برروی سرویس های من کلیک کنید تا لیست سرویس هایی که از سابین سرور خریداری کرده اید نمایش داده شود.

آموزش ورود به سی پنل

 

در صفحه ای که باز می شود لیست سرویس هایی که از سابین سرور خریداری کرده اید نمایش داده خواهند شد .کافیست در لیست نمایش داده شده برروی دکمه مدیریت محصول کلیک کنید تا وارد صفحه اطلاعات محصول شوید.

آموزش ورود به سی پنل در سابین سرور

 

بعد از کلیک برروی گزینه مدیریت محصول در لیست محصولات ، در صفحه ای که باز می شود اطلاعات محصول خریداری شده به صورت کامل قابل مشاهده می باشد . همچنین در سایدبار سمت راست و در بخش عملیات ، گزینه ورود به cpanel وجود دارد که با کلیک برروی آن می توانید وارد هاست خود شوید .

آموزش ورود به هاست سی پنل

 

 

توجه بفرمایید که در این روش شما به صورت مستقیم و بدون نیاز به وارد کردن رمز عبور و نام کاربری در فرم ورود به سی پنل ، مستقیما وارد هاست خود خواهید شد.

۲- ورود از طریق IP سرور

در صورتی که شما هاست سی پنل آلمان و یا هاست سی پنل ایران از سابین سرور خریداری کرده باشید بلافاصله بعد از خرید ، یک ایمیل حاوی اطلاعات هاست خریداری شده را دریافت خواهید کرد.

در این ایمیل یک آدرس IP درج شده است که آدرس IP سرور میزبان هاست شما می باشد . برای ورود به سی پنل ازطریق IP کافیست آن را در مرورگر خود وارد کنید و به انتهای آن ۲۰۸۲: و یا ۲۰۸۳: اضافه کنند.

مانند :

۱۹۲.۱۶۸.۱.۱:۲۰۸۲

۱۹۲.۱۶۸.۱.۱:۲۰۸۳

۳- ورود از طریق دامنه 

بعد از خرید دامنه و ست شدن DNS ها برروی دامنه شما ، میتوانید از طریق دامنه خود به فرم ورود سی پنل دسترسی داشته باشید . در این صورت کافیست به انتهای دامنه خود ۲۰۸۲: یا ۲۰۸۳: یا cpanel/ اضافه کنید.

مانند :

yourdomainname.com:2082

yourdomainname.com:2083

yourdomainname.com/cpanel

 

آموزش ورود به سی پنل

نکته :

درصورت ورود مکرر اطلاعات اشتباه در فرم ورود به سی پنل ، کنترل پنل و فایروال شما را مسدود خواهد کرد و دیگر شما به سی پنل و وبسایت خود برای مدت زمانی دسترسی نخواهید داشت . بنابراین در هنگام ورود اطلاعات دقت کافی به خرج دهید.

توجه :

گاهی پیش میاد که رمز ورود به سی پنل را فراموش کرده باشید . در این صورت شما میتوانید از قسمت بازیابی رمز عبور در پایین فرم ورود به سی پنل reset passeord استفاده کنید که در این صورت رمز جدید به آدرس ایمیلی که در هنگام خرید هاست در سابین سرور وارد کرده اید ( ایمیل اکانت کاربری ) ارسال خواهد شد.

همچنین میتوانید از روش اول که در این آموزش گفته شد برای ورود بدون رمز استفاده کنید.

بروزرسانی شد

باتوجه به تغییر قالب پنل کاربری سابین سرور ، مرحله اول این آموزش در تاریخ ۲۰ آبان ۱۳۹۸ بروزرسانی گردید . همچنین در این تاریخ آموزش ورود به وب میل در هاست سی پنل منتشر شده است که میتوانید از آموزش فوق برای ورود به وب میل استفاده نمایید.

4.8/5 - (6 امتیاز)