مقایسه هاست ایران با هاست خارج از ایران

یک موضوع پر بحث و پر جستجو در زمینه خرید هاست انتخاب لوکیشن ایران یا خارج از ایران بودن هاست می باشد. اینکه هاست خریداری شده از ایران باشد یا سایر کشور های اروپایی چالشی برای اکثر افراد می باشد.

در این مقاله قصد داریم این دو سرویس با دو لوکیشن متفاوت را با یکدیگر مقایسه کنیم تا شما عزیزان بتوانید مزایا و معایبت هاست ایران و هاست آلمان و یا … را بدانید و بر اساس تفاوت ها و مزایا و معایب نسبت به انتخاب لوکیشن مورد نیاز خود اقدام کنید.

هاست ایران یا اروپا

انتخاب هاست ایران یا هاست خارج

یک حرف جالبی که هنوز هم در برخی از اوقات آن را میشنویم این است که قطعی در هاست ایران بسیار زیاد است و به همین دلیل نباید هیچ وقت هاست ایران خریداری کنم.

این حرف در گذشته ای نه چندان دور صحت داشت و در سرویس های داخل ایران همواره شاهد ناپایداری ها و قطعی ها به خاطر ضعف در زیر ساخت بودیم . اما خداروشکر با توسعه زیر ساخت و روند رو به رشد فن آوری های مرتبط با اینترنت در داخل کشور و همچنین رشد و توسعه دیتاسنتر ها ، قطعی هایی که در گذشته بود کاهش بسیار چشم گیری داشته و اکنون پایداری قابل توجهی را در سرویس های داخل ایران شاهد هستیم.

انتخاب هاست

زمانی که شما تصمیم به راه اندازی کسب و کار اینترنتی گرفتید بعد از ثبت دامنه ( اگر نیاز به مطالعه در رابطه با دامنه دارید به مقاله دامنه چیست مراجعه کنید )

نوبت به خرید هاست میرسد . اما در این مرحله با دونوع سرویس مواجه خواهید شد . هاست لینوکس یا هاست ویندوز ؟

در مقالات قبلی به بررسی تفاوت هاست لینوکس و هاست ویندوز پرداخته ایم که میتوانید با مطالعه این مقاله سرویس متناسب با نیاز خود را انتخاب کنید.

پس از انتخاب سرویس متناسب مابین هاست لینوکس و هاست ویندوز مجددا شما با دو نوع خدمات متفاوت با نام هاست ایران و هاست خارج از ایران روبرو خواهید بود که موضوع این مقاله نیز می باشد و میبایست متناسب با نیاز خود هاست ایران یا هاست خارج از ایران را انتخاب کنید.

در ادامه به شما توضیحاتی را خواهیم داد تا بتوانیم از نظر موقعیت جغرافیایی نیز سرویس مورد نیاز خود را انتخاب کنید . با ما همراه باشید

هاست ایران یا هاست اروپا

۱-سرعت دسترسی :

اگر بخواهیم هاست ایران و خارج از ایران را با یکدیگر از نظر سرعت دسترسی یا پینگ بررسی کنیم ، می بایست بگوئیم که رسیدن به یک شهر از شهر های ایران نسبت به رسیدن به یکی از شهر های کشورهای خارجی سریعتر و راحت تر می باشد.

پس رسیدن به اطلاعات و دسترسی به سایت های میزبانی شده در داخل ایران نیز سریعتر از رسیدن به سایت های میزبانی شده در خارج از کشور است.

دلیل این امر نیز نزدیکی ما از نظر موقعیت مکانی به سرور های داخل ایران نسبت به خارج از ایران می باشد.

۲- پایداری :

اندکی قبل نیز اشاره ای کوتاه به این موضوع داشتیم . اما باید در این بخش بیشتر به این موضوع بپردازیم . هاست خارج از ایران همواره پایداری فوق العاده بالایی نسبت به هاست ایران دارد . کشور های خارجی با توجه به این که دارای زیر ساخت مستحکم و قدرتمند هستند و همچنین دسترسی آنها به سخت افزار های بروز با هزینه های بسیار کم مقدور است و شبکه ای بسیار منظم و پر سرعتی دارند همواره دارای پایداری بالایی نسبت به ایران هستند.

ما در سابین سرور سرویس های خارج از ایران همچون هاست سی پنل آلمان را ارائه میدهیم که در این سرویس ها ما شاهد پایداری ۱۰۰ درصدی در طول سال بوده ایم.

همانگونه که پیشتر نیز گفته شد در گذشته سرویس های داخل ایران ناپایدار بودند و شاهد قطعی های بسیاری بودیم . اما در حال حاضر با رشد و توسعه زیر ساخت ها و پیشرفت دیتاسنتر ها این پایداری به صورت چشم گیری افزایش یافته است و دیگر همچون گدشته شاهد قطعی ها در سرویس های هاست سی پنل ایران و هاست دایرکت ادمین ایران نیستیم .

۳- امنیت اطلاعات :

امنیت همواره در هر موردی بسیار بسیار مهم بوده است و در انتخاب هاست نیز این موضوع بسیار مهم و قابل توجه است . بخشی از این امنیت مرتبط با موقعیت جغرافیایی می شود . به عنوان مثال وب سایت ها و پرتال های دولتی نباید در هیچ شرایطی در خارج از کشور میزبانی شوند . همچنین شرکت های نیمه دولتی یا غیر دولتی که اطلاعات آنها مرتبط با منافع ملی می باشند نیز نباید در خارج از کشور میزبانی شوند.

چرا که همواره خطر تحریم و توقیف سخت افزار سرور های خارج از کشور برای این سایت ها قابل توجه است .

اما این موضع برای کاربران و سایت های عادی آنچنان قابل توجه نیست و معمولا نیز مشکلی برای کاربران از این نظر بوجود نخواهد آمد به شرطی که سرویس خود را از شرکت های میزبانی معتبر و رسمی خریداری کرده باشید.

۴- پهنای باند :

پهنایب باند یا ترافیک همان حجم داده های تبادل شده مابین وبسایت شما و کامپیوتر کاربران و بازدیدکنندگان سایت شما است . در سرویس های خارج از ایران همیشه به دلیل وجود شبکه ای منظم و قیمت پایین اینترنت ، پهنای باند ارائه شده بسیار بالا و چیزی شبیه به نامحدود است . ( نامحدودی وجود ندارد و پهنای باند ارائه شده در سرور های خارج از کشور باحجم بالا مانند ۵ ترابایت یا ۱۰ ترابایت و … به صورت ماهانه می باشد و به دلیل این حجم بالا ، از عنوان نامحدود استفاده می شود . )

۵- قیمت سرویس :

همانطور که میدانید در خارج از کشور دسترسی به سخت افزار های بروز و قدرتمند بسیار آسان است و همچنین قیمت این سخت افزار ها بسیار پایین می باشد و به همین جهت نیز دیتاسنتر های خارجی از سخت افزار های بروز استفاده می کنند.

به همین دلیل است که قیمت سرویس های خارجی همواره نسبت به سرویس های داخل ایران پایین تر می باشد .

اما متاسفانه امروز باید در این مقاله بگویم که نزدیک دوسال است که این ارزانی سرویس های خارج از کشور در ایران به اتمام رسیده است . بله ، به لطف افزایش قیمت ارز ( دلار و یورو ) دیگر امکان ارائه سرویس های خارج از کشور در ایران با قیمت های پایین برای هیچ شرکت میزبانی وبی مقدور نمی باشد . در این دو سال گذشته همه شرکت ها به ناچار نسبت به افزایش قیمت های سرویس های خارجی اقدام کرده اند و اکنون تفاوت خاصی در میان قیمت سرویس هاست ایران و خارج از ایران نیست.

تفاوت هاست ایران با هاست خارج از ایران

تفاوت هاست ایران با هاست خارج از ایران

حالا کدام را انتخاب کنیم ؟ هاست ایران یا هاست اروپا

پنج موردی که در بالا گفتیم تقریبا میتوان گفت که از دلایل اصلی و قابل توجه در انتخاب هاست است . اما در این قسمت به شما توصیه ای داریم . اگر بازار کسب و کار شما در بین المللی نمی باشد و محدوده فعالیت تجاری شما کشوری است سعی داشت باشید که هاست ایران را انتخاب کنید.

چرا که در هر صورت دسترسی کاربران شما به هاست ایران با سرعت بالاتری خواهد بود و در نتیجه موجب جلب رضایت آنها خواهد شد.

اگر سوالی در رابطه با انتخاب هاست از ایران و اروپا داشتید حتما از طریق نظرات با ما در ارتباط باشید.