آموزش تغییر آدرس سایتتغییر دامنه در وردپرس

مطمئنا برای شما نیز پیش آمده است نیاز داشته باشید به هر دلیلی دامنه سایت خود را تغییر کنید . همواره تغییر دامنه در سایت راه ها و روش هایی را دارید که امروز هر کدام از آن ها را به شما یاد خواهیم داد.

با تغییر دامنه سایت ممکن است ظاهر سایت شما به هم ریخته شود چرا که ممکن است برخی از اجزاء سایت از آدرس پیشین سایت لود شوند و وردپرس به دنبال آدرس پیشین خود خواهد بود که با توجه به تغییر دامنه و عدم دسترسی وردپرس به آدرس قبلی ، ظاهر سایت بهم ریخته نمایش داده خواهد شد.

آموزش تغییر Url های سایت وردپرسی

برای انجام این تغییر روش های زیادی همچون استفاده از افزونه وردپرس وجود دارد که ما امروز قصد داریم ساده ترین و راحت ترین آنها را با شما در میان بگذاریم . پس با ما همراه باشید.

برای آنکه آدرس سایت خود را تغییر دهید نیاز دارید که به پشتیبانی هاست خود تیکت ارسال کنید و درخواست تغییر دامنه هاست را دهید . پشتیبانی هاست با توجه به سیاست های کاری خود اقدام به تغییر دامنه خواهد کرد.

روش اول :

توجه کنید که علاوه بر تغییر دامنه هاست شما نیاز دارید که از بخش تنظیمات وردپرس دامنه سایت خود را تغییر دهید . در غیر اینصورت پس از تغییر دامنه هاست ، سایت شما در دسترس نخواهد بود و مجبور خواهید بود تا مراحل روش دوم این آموزش را طی کنید .

پس ابتدا اقدام به تغییر دامنه وردپرس قبل از تغییر دامنه هاست کنید .

۱- به پیشخوان وردپرس خود وارد شوید.

۲- پس از ورود به بخش تنظیمات در منو پیشخوان رفته برروی گزینه همگانی کلیک کنید .  تنظیمات >> همگانی

۳- در قسمت همگانی شما دوبخش خواهید داشت .

  • نشانی وردپرس (URL)
  • نشانی سایت (URL)

شما باید آدرس موجود در این دو بخش را تغییر دهید.

آموزش تغییر آدرس سایت در وردپرس

آموزش تغییر آدرس سایت در وردپرس

پس از تغییر این دو قسمت و وارد کردن دامنه یا URL جدید می توانید با خیالی آسوده درخواست تغییر دامنه هاست را به هاستینگ خود ارسال کنید تا دامنه هاست را تغییر دهند.

توجه : در صورتی که قصد دارید تا دامنه سایت به عنوان مثلا :‌ https://sabinserver.com/blog را تغییر دهید نیاز می باشد که به هاستینگ خود درخواست ارسال کنید .

در غیر این صورت و درصورتی که فقط میخواهید به عنوان مثلا قسمت blog/را از آدرس خود حذف کنید و یا تغییر دهید نیازی به ارسال تیکت به پشتیبانی هاست جهت تغییر دامنه هاست نمی باشد.

روش دوم :

روش دوم بیشتر زمانی به کار می رود که شما در ابتدا فراموش کرده باشید که روش اول را اجرا کنید و قبل از تغییر دامنه هاست دامنه های موجود در بخش تنظیمات وردپرس را تغییر دهید.

پس از آن که درخواست تغییر دامنه را به هاستینگ خود دادید و دامنه هاست تغییر یافت خواهید دید که سایت شما از دسترس خارج گردیده است . دراین صورت نگران نباشید و با ماه همراه باشید تا در این روش به شما رفع این مشکل را یاد دهیم.

تغییر دامنه سایت از هاست

در این مواقع درصورتی که سرویس شما از سابین سرور باشد و از پشتیبانی درخواست کنید ، پشتیبانی این مرحله را برای شما انجام خواهد داد . اما درصورتی که سرویس شما از سابین سرور نمی باشد :

۱- وارد کنترل پنل هاست خود شوید.

۲- به بخش databases در کنترل پنل هاست خود مراجعه کنید .

۳- برروی phpMyAdmin کلیک کنید تا وارد phpMyAdmin شوید.

۴- پس ورود به phpMyAdmin دیتابیس مربوط به وردپرس خود را انتخاب کنید.

آموزش تغییر دامنه سایت از دیتابیس

توجه : درصورتی که نمی دانید دیتابیس شما کدام است و چندین دیتابیس برروی هاست خود دارید ، میتوانید به مسیر نصب وردپرس در filemanager مراجعه کنید و فایل wp-config.php را ویرایش کنید . سپس لاین ۲۳ تا ۳۴ را بررسی کنید .

۵-در phpMyAdmin دیتابیس مورد نظر را انتخاب کنید و سپس wp-option را کلیک کنید تا رکورد های آن نمایش داده شود.

۶- در این بخش برای تغییر دامنه برروی گزینه edit کلیک کنید تا رکوردهای موردنظر باز شوند تا بتوانید هر کدام را ویرایش و دامنه جدید را وارد کنید.

۷- پس از تغییر دامنه برای ذخیره سازی کافیست برروی دکمه GO کلیک کنید تا تغییرات مورد نیاز ذخیره شوند.

تا اینجا شما شما به درستی آدرس سایت خود در وردپرس را تغییر دادید. کافیست به آدرس جدید سایت خود مراجعه کنید و سایت خود را با آدرس و دامنه جدید باز کنید . درصورتی که مشکلی مشاهده نکردید یعنی تمامی مراحل به درستی انجام شده است. .

 

آموزش تغییر دامنه سایت در گوگل وبمستر :

درصورتی که سایت خود را پیش از تغییر دامنه در سرچ کنسول گوگل ثبت کرده اید نیاز می باشد که آدرس سایت خود را در سرچ کنسول نیز تغییر دهید .

برای این کار ، وارد پنل google search console شوید .

برروی آیکون چرخ دنده یا همان setting کلیک کنید  و در قسمت باز شده برروی Change of Address کلیک کنید و در نهایت آدرس جدید را به گوگل معرفی کنید.

 

امیدواریم با این آموزش توانسته باشید به درستی مراحل تغییر آدرس وردپرس را پشت سر بگذارید . درصورتی که هر سوالی دارید از قسمت نظرات با ما در میان بگذارید . ما از پرسیدن سوال توسط شما خوشحال خواهیم شد.

4.9/5 - (13 امتیاز)