تنظیم spamassassin در دایرکت ادمین

تنظیم spamassassin در دایرکت ادمین


تنظیم spamassassin در دایرکت ادمین

مطمئنا همه شما با اسپم آشنا هستید و میدانید اسپم چیست. یکی از بهترین ابزارهای رایگان برای جلوگیری از دریافت اسپم ( spam ) تنظیم spamassassin در دایرکت ادمین است که در این اموزش می خواهیم به آن بپردازیم.

اسپم یا هرزنامه چیست ؟

اسپم نام یک برند تجاری کنسرو موارد غذایی است که در سال 1937 ارائه شد و در زمان جنگ جهانی به چنان محبوبیتی دست یافت که هیچ نوع ماده غذایی به اندازه اسپم در هیچ فروشگاهی دیده نمی شد و تا سال 2003 در  قاره های مختلف جهان فروخته می شد.

این محصول آنقدر زیاد بود که باعث شد به هر چیزی که بیش از حد وجود داشته باشد اسپم بگویند. در دنیای دیجیتالی نیز به ایمیل هایی که بی شمار فرستاده می شوند و محتوای مفیدی ندارند اسپم می گویند.

به اسپم جفنگ و هرزنامه هم گفته می شود و در واقع نوعی پیام است که میتواند به صورت مختلف مثل ایمیل، آگهی تبلیغاتی، پیامک و … برای افراد زیادی ارسال شود که بیشتر به منظور تبلیغ، از دسترس خارج کردن یا هک سایت یا ایجاد مزاحمت بکار می رود.

معمولا این نوع ایمیل ها توسط ربات ارسال می شوند و در سایت های پربازدید آنقدر زیاد هستند که نمیتوان به صورت دستی هر روز آنها را حذف کرد بهترین راه برای جلوگیری از دریافت اسپم در سیاست های برخورد با ارسال اسپم ، استفاده از برنامه های ضد اسپم مثل Spamassassin است.

Spamassassin چیست ؟

Spamassassin یکی از برترین برنامه های اوپن سورس ضد اسپم است که به مدیران وبسایت ها کمک میکند تا از دریافت ایمیل های اسپم یا هرزنامه در هاست دایرکت ادمین ایران جلوگیری شود.

این برنامه از سال 2004 بخشی از بنیاد آپاچی است. از این برنامه برای فیلتر ایمیل های اسپم استفاده می شود. Spamassassin دارای فریمورک و افزونه قوی برای تجزیه و تحلیل و تشخیص ایمیل های اسپم می باشد که میتواند نه تنها متن ایمیل ها را تجزیه و تحلیل کند بلکه دارای فیلترینگ های پیشرفته ای مثل فیلترینگ بیزی و فیلتر مشترک، تحلیل فازی و فهرست های بلوک DNS است که تنها در نرم افزارهای ضد اسپم حرفه ای شاهد استفاده از آنها هستیم.

مطالعه کنید : آموش ساخت اکانت ایمیل در دایرکت ادمین

روش تنظیم spamassassin در دایرکت ادمین

برای تنظیم spamassassin ابتدا باید به هاست دایرکت ادمین آلمان خود وارد شوید.

 

spamassassin

سپس از قسمت email manager روی آیکن spamassassin setup  کلیک کنید.

31 1

سپس برای فعالسازی spamassassin در صفحه باز شده روی گزینه spamassassin enable کلیک کنید تا spamassassin فعال شود.

 

33 1

با کلیک روی spamassassin enable صفحه ای باز می شود که برای تنظیم spamassassin است و در این بخش چند سوال از شما پرسیده شده که باید با دقت به انها جواب بدهید.

در ادامه هر کدام از این سوالات و گزینه های موجود در صفحه تنظیمات spamassassin توضیح داده شده است.

مطالعه کنید : آموزش نصب SSL رایگان در دایرکت ادمین

سوال اول : Where do you want the spam to go

اولین سوالی که برای تنظیم ضد اسپم در دایرکت ادمین با آن مواجه می شوید این است که میخواهید برنامه spamassassin  ایمیل های اسپم را به کجا بفرستد

  1. صندوق ورودی یا inbox ( مسدود نشود )
  2. به پوشه catch-all spam در اکانت IMAP تان بفرستد
  3. به پوشه هرزنامه کاربری یا همان user’s spam folder بفرستد
  4. ایمیل اسپم را حذف کند

سوال دوم : What score threshold do you wish to use

سوال دوم در مورد درجه امنیتی است و از شما میپرسد که میخواهید درجه امنیتی چقدر باشد
  1. حد کم
  2. حد متوسط
  3. حد زیاد
  4. سفارشی

سوال سوم : Would you like to delete high scoring spam

در این قسمت از شما سوال میکند که آیا میخواهید اسپم هایی که در زمان فیلتر اسپم دارای نمره اسپم بالایی هستند و با نمره بالایی اسپم شناخته می شوند را با spamassassin  حذف کنید یا خیر.

در صورتی که YES را انتخاب کنید ایمیل های اسپم مسدود شده و حذف می گردند و در صورتی که NO را انتخاب کنید از حد آستانه و درجه امنیتی سوال دوم برای شناسایی اسپم ها استفاده می کند.

سوال چهارم :

در این قسمت از شما میپرسید که آیا میخواهید موضوع ایمیل های اسپم را بازنویسی کنید و در صورت انتخاب YES موضوع ایمیل بازنویسی می شود.

سوال پنجم : How should the spam be delivered

در این قسمت شما باید انتخاب کنید که میخواهید ایمیل اسپم چطور تحویل داده شود.
در صورتی که میخواهید از فایل های ضمیمه خطرناک استفاده نشود گزینه Don’t use attachments (dangerous) را انتخاب کنید.
در صورتی که نمیخواهید فایل های ضمیمه حذف شوند گزینه Use attachments را انتخاب کنید با انتخاب این گزینه spamassassin  ایمیل های حاوی فایل ضمیمه را حذف نمی کند. 

در صورتی که میخواهید فقط فایل های ضمیمه ای که بصورت متنی هستند استفاده شود از

تنظیم spamassassin در دایرکت ادمین
 در صورتی که نمیخواهید از فرستنده خاصی ایمیل دریافت کنید میتوانید ایمیل فرستند مورد نظر را در  قسمت E-mail Blocklist  وارد کنید سپس روی دکمه  ADD کلیک کنید

 

در صورتی که نمیخواهید ایمیل فرستنده خاصی به عنوان اسپم شناسایی شود در قسمت E-mail Allow آدرس ایمیل فرستنده مورد نظر را وارد کنید و روی دکمه ADD کلیک کنید.

پس از انتخاب تنظیمات مورد نظرتان و تنظیم spamassassin  روی گزینه SAVE کلیک کنید تا تنظیمات برنامه ضد اسپم spamassassin  ذخیره شوند و در صورتی که میخواهید داده های فیلتر بیزی spamassassin  حذف شوند روی گزینه delete bayes data کلیک کنید.

اگر سوالی در رابطه با این مقاله داشتید میتوانید از طریق بخش نظرات با ما در ارتباط باشید.
5/5 - (1 امتیاز)

فرشته شکوه نیامشاهده نوشته ها

Avatar for فرشته شکوه نیا

بیش از 9 سال است که کار ترجمه و تولید محتوا را دنبال کرده و حدود 2 سال است که در زمینه طراحی سایت فعالیت دارد. علاقه زیادی به وردپرس و تجارت الکترونیک داشته و در حال حاضر به تیم تحریریه سابین سرور پیوسته اند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *