آموزش تغییر قالب دایرکت ادمین

آموزش تغییر قالب دایرکت ادمین


دایرکت ادمین یکی از محبوب ترین کنترل پنل های میزبانی وب بعد از سی پنل می باشد که در داخل ایران نیز به دلیل عدم تحریم بودن استفاده زیادی دارد . از ویژگی های این کنترل پنل میتوانیم به امکان استفاده از قالب های مختلف برروی آن برای سطح های مختلف هاست دایرکت ادمین استفاده کنیم.

آموزش تغییر قالب دایرکت ادمین

همانطور که می دانید دایرکت ادمین دارید سطح های user ، reseller ، admin می باشد و برای هر یک از این سطح ها شما میتوانید قالب دلخواه خود را از بین چند قالب دایرکت ادمین فعال کنید.

اما یکی از معایب دایرکت ادمین عدم امکان تغییر قالب سطح user توسط خود مشتری می باشد . یعنی اگر کسی از شما هاست خریداری کرده باشد نمیتواند قالب دلخواه خود را فعال کند . همچنین این کنترل پنل دارای مزایا و معایب دیگری نیز می باشد که ما در مقاله ای جداگانه مزایا و معایب دایرکت ادمین را برایتان آماده کرده ایم و میتوانید مطالعه کنید.

مطالعه کنید : مزایا و معایب هاست سی پنل

نحوه تغییر قالب هاست دایرکت ادمین

برای اینکه بتوانید قالب دایرکت ادمین را تغییر دهید میبایست مراحل زیر را طی کنید.

1- ابتدا وارد پنل نمایندگی هاست خود شود . ( سطح reseller )

برای ورود کافیست به انتهای دامنه خود و یا هاست نیم و IP سرور پورت 2222 را اضافه کنید.

2- سپس به قسمت Reseller Tools مراجعه کنید .

آموزش تغییر قالب هاست دایرکت ادمین

3- سپس در قسمت Reseller Tools برروی گزینه Skin Manager کلیک کنید تا وارد صفحه ای مشابه به تصویر زیر شوید.

روش تغییر قالب دایرکت ادمین

4- در این بخش چندین قالب با نام های زیر را مشاهده خواهید کرد. که باید یکی از این قالب ها را انتخاب کنید.

  1. capri
  2. default
  3. enhanced
  4. evolution
  5. power_user

سپس میتوانید با کلیک روی Apply to my این قالب را فقط برای سطح reseller خود تنظیم کنید و یا میتوانید برروی Apply to All Users کلیک کنید تا قالب انتخابی برای تمام مشتریانتان فعال شود.

مطالعه کنید : آموزش تغییر قالب هاست سی پنل

نکته قابل توجه :

در برخی از آموزش ها ، نوشته شده بود که امکان تغییر قالب دایرکت ادمین از داخل خود هاست و توسط مشتری وجود دارد که با بررسی های مختصری ، بنده چنین موردی را مشاهده نکردم . اما درصورت یافتن راه حل مناسب و صحیح ، این آموزش بروزرسانی شده و روش جدید اضافه خواهد شد.

نتیجه گیری :

همانطور که در ابتدای این آموزش گفتیم ، دایرکت ادمین دارای قالب های مختلفی می باشد و جدید ترین قال آن نیز در ششمین ماه از سال 2021 منتشر شد . شما با ورود به سطح reseller level در دایرکت ادمین میتوانید قالب دلخواه را فقط برای سطح خود و یا برای تمام مشتریانتان فعال کنید.

همچنین به تازگی در جدید ترین نسخه دایرکت ادمین این ویژگی به سطح admin نیز اضافه شده است و شما متیوانید از سطح admin نیز اقدام به تغییر قالب دایرکت ادمین کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

محمد هاشمیمشاهده نوشته ها

Avatar for محمد هاشمی

محمد هاشمی دوستدار وردپرس و عاشق کدنویسی است.او تمام تلاش خود را می کند به بزرگترین برنامه نویس ممکن تبدیل شود. او عضو جدید سابین سرور است و در بخش محتوا کمک حال بچه های تیم محتواست!

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *