اضافه کردن حالت شب به وردپرس

اضافه کردن حالت شب به وردپرس


حالت شب در وردپرس یا حالت dark mode یکی از ویژگی های جذابی است که در چندسال گذشته محبوب تر شده و مورد استفاده مدیران سایت ها و کاربران قرار گرفته است و اکنون در بسیاری از وبسایت ها و اپلکیشن های موبایلی شاهد این ویژگی جذاب هستیم. اگر شما هم به دنبال افزودن این قالبیت ویژه به سایت خود هستید پیشنهاد میکنیم با ما همراه باشید تا نحوه اضافه کردن حالت شب به وردپرس را به شما یاد دهیم.

اضافه کردن گزینه حالت شب به سایت، این امکان را فراهم می کند که کاربران وبسایت شما در زمان بازدید از سایت و صفحات سایت شما در محیط های تاریک، تجربه بهتری را از سایت شما کسب کنند. چرا که در این حالت نور زیاد صفحه مانیتور و یا گوشی، دیگر چشم بازدید کنندگان سایت شما را اذیت نخواهد کرد.

چرا از حالت شب در وردپرس استفاده کنیم ؟

شاید برای شما هم سوال شده باشد که چرا باید از حالت دارک مود در سایت وردپرسی خود استفاده کنیم. اگر بخواهیم این مورد را بصورت کاملا ساده توضیح دهیم باید گفت : اگر شما می خواهید چشم کاربران سایت شما اذیت نشود و کاربر به راحتی و بدون اذیت شدن چشم بتواند مطالب سایت شما را مطالعه کند دارک مود را باید در سایت خود داشته باشید.

تصور کنید کاربری در یک محیط تاریک وارد سایت شما شده است، آیا نور زیاد مانیتور و یا صفحه گوشی موجب اذیت شدن چشمان او نخواهد شد ؟ یا شب هنگام کاربری وارد سایت شما شده تا مقاله ای از سایت شما را مطالعه کند، آیا نور زیاد موجب اذیت شدن او و دیگر افراد خانواده نخواهد شد ؟ قطعا وجود حالت دارک مود در سایت شما، با تمامی این ناراحتی ها مقابله خواهد کرد.

سرویس پیشنهادی : هاست ووکامرس مناسب ترین سرویس میزبانی فروشگاه ها

آموزش اضافه کردن حالت شب به وردپرس

برای اضافه کردن حالت شب یا دارک مود به سایت های وردپرسی دو راه وجود دارد و هر دو روش و راه حل کاربردی و قابل اجرا در سایت های وردپرسی هستند. یکی از دو روش موجود برای استفاده از دارک مود، کد نویسی اختصاصی در سایت است. برای اینکه بتوانید با استفاده از کد نویسی حالت شب را به وردپرس اضافه کنید باید دانش برنامه نویسی کافی را داشته باشید تا بتوانید یک سری کد های اختصاصی را به سایت خود اضافه کنید و از ویژگی جذاب حالت شب در وردپرس بهره ببرید.

اضافه کردن حالت شب به وردپرس با کد نویسی اختصاصی علاوه بر اینکه نیازمند دانش برنامه نویسی کافی است نیاز به زمان کاری زیادی نیز می باشد تا بتوانید حالت دارک مود وردپرس را روی سایت های وردپرسی پیاده کنید.

اما دیگر روش موجود که بسیار راحت بوده و نیازمند دانش برنامه نویسی خاصی نمی باشد و زمان کمی نیز از شما طلب می کند استفاده از افزونه های موجود برای ایجاد حالت شب در وردپرس می باشد. شما میتوانید با نصب افزونه در وردپرس، بدون برنامه نویسی و هزینه ای خاص، ویژگی جذاب دارک مورد را در وردپرس فعال کنید.

بهترین افزونه های دارک مود وردپرس

 • افزونه حالت شب WP Dark Mode
 • افزونه ساخت حالت شب در وردپرس Droit Dark Mode
 • افزونه ساخت دکمه حالت شب وردپرس Night Mode For WordPress
 • افزونه ساخت دکمه حالت شب برای وردپرس Dark Mode For WP Dashboard
 • افزونه دارک مود وردپرس DarklupLite
 • افزونه ساخت دارک مود وردپرس Go Night Pro
 • افزونه حالت شب وردپرس Night Eye

افزودن حالت شب به وردپرس با افزونه wp dark mode

اضافه کردن حالت شب به وردپرس
اضافه کردن حالت شب به وردپرس

همانطور که گفتیم افزونه های مختلفی برای ساخت حالت شب در وردپرس وجود دارد و تعدادی از بهترین افزونه های حالت شب وردپرس را معرفی کردیم. یکی از افزونه های مناسب برای ساخت حالت شب در وردپرس افزونه wp dark mode است. شما با استفاده از افزونه حالت شب به راحتی می توانید این ویژگی را به سایت های وردپرسی خود اضافه کنید.

افزونه wp dark mode که یکی از بهترین افزونه های حالت شب برای سایت وردپرسی می باشد دارای امتیاز 4.5 ستاره از مخزن وردپرس می باشد و سایت های وردپرسی مختلفی تا کنون از آن استفاده کرده اند.

برای نصب این افزونه کافیست وارد بخش افزونه ها در پیشخوان وردپرس شوید و از قسمت افزودن افزونه ( wp dark mode ) را سرچ کنید.

افزونه ساخت حالت شب وردپرس wp dark mode
افزونه ساخت حالت شب وردپرس

مطابق تصویر بالا افزونه افزونه ای که نمایش داده می شود همان افزونه wp dark mode بوده و با کلیک برروی دکمه نصب میتوانید این افزونه را بصورت مستقیم از مخزن وردپرس دانلود کنید. همچنین درصورت تمایش میتوانید با مراجعه به مخزن وردپرس از طریق کلیک برروی دکمه زیر اقدام کنید.

آموزش تنظیمات افزونه wp dark mode

بعد از نصب افزونه میبایست تنیظمات مربوط به آنرا انجام دهید تا امکان استفاده صحیح از دارک مود برروی سایت وردپرسی شما فراهم باشد. بعد از نصب افزونه حالت شب، گزینه ای با نام wp dark mode به منو پیشخوان وردپرس شما اضافه می شود و با کلیک برروی آن وارد قسمت تنظیمات افزونه خواهید شد.

تنظیمات تب General Settings

اولین تب تنظیمات در افزونه دارک مود وردپرس General Settings نام دارد. از طریق این بخش امکان مدیریت و فعال و یا غیرفعال بودن یکسری تنظیمات پایه را میتوانیم مدیریت کنیم.

در این تب گزینه های زیر قرار دارند :

 • Enable Frontend Darkmode : برای فعال کردن گزینه دارک مود در سایت خود این گزینه باید در وضعیت ON قرار گیرد.
 • Enable Backend Darkmode : از این گزینه برای فعال کردن حالت شب در بک اند سایت خود میتوانید استفاده کنید.
 • Enable OS aware Dark Mode : این گزینه قابلیت فعال و غیرفعال کردن حالت شب در سایت وردپرسی را به کاربران می دهد. یعنی بازدید کنندگان سایت شما متناسب به نیاز خود میتوانند از حالت شب یا روز در سایت شما استفاده کنند.

تنظیمات تب Advanced Settings

در این تب در افزونه حالت شب وردپرس تنها دو گزینه قرار دارد که به به شرح زیر می باشند :

 • Make Dark Mode Default : شما با استفاده از این گزینه مشخص می کنید که وبسایت شما بصورت پیشفرض در حالت شب برای کاربران نمایش داده شود.
 • Time Based Dark Mode : این گزینه در نسخه تجاری این افزونه در دسترس است و امکان تنظیم بازه زمانی برای فعال و غیرفعال شدن حالت شب را به شما می دهد.

تنظیمات تب Color Settings

در این تب تنظیمات مروبط به رنگ های سایت قرار دارند و با استفاده از این تنظیمات شما میتوانید مشخص کنید که رنگ های سیاه به چه شیوه ای تبدیل شوند تا زیبایی سایت شما در نسخه دارک مود حفظ شود و با مشکل خاصی روبرو نشوید.

تنظیمات این بخش را میبایست متناسب با نیاز ظاهر سایت خود باید تغییر دهید تا بتوانید به نتیجه ای مطلوب دست یابید. البته به این نکته باید توجه کنید که تمام تنظیمات این بخش در دسترس شما نیستند و برخی از آنها فقط در نسخه تجاری افزونه حالت شب وردپرس در دسترس هستند. اما تنظیمات موجود در همین نسخه رایگان افزونه حالت شب، نیاز اکثر سایت های وردپرسی را تامین می کند.

پیشنهاد ویژه : پشتیبانی سایت های وردپرسی

تنظیمات تب Accessibility Settings در wp dark mode

در این بخش از تنظیمات افزونه حالت شب در وردپرس ما دو گزینه در دسترس داریم که هر دو گزینه موارد بسیار ساده ای هستند.

 • Enable Font Size Toggle : با استفاده از این گزینه میتوانید فونت سایز متن ها در حالت دارک مورد را تنظیم کنید. این گزینه در نسخه تجاری افزونه در دسترس می باشد.
 • Keyboard Shortcut : این گزینه یک شرت کد و کلید ترکیبی را در سایت شما فعال می کند که با استفاده از آن کاربر بصورت سریع می توانید ویژگی دارک مورد را فعال کنید. کلید ترکیبی Ctrl + ALt + D

بخش Switch Settings در افزونه  dark mode وردپرس

در این بخش تعدادی آیکون قرار دارند و که به شما امکان جذاب تغییر حالت شب و روز را در سایت می دهند. شما در این بخش میتوانید یکی از آیکون های جذاب را انتخاب کنید تا در صفحات سایت شما نمایش داده شود و کاربران سایت با استفاده از این آیکون بتواند بین حالت شب و روز تغییر وضعیت دهند.

افزونه حالت شب وردپرس
افزونه حالت شب در وردپرس

همانطور که در این تصویر مشاهده می کنید آیکون های جذاب برای اضافه کردن حالت شب به وردپرس قرار دارند. اما متاسفانه اکثر این آیکون ها در نسخه تجاری این افزونه در دسترس هستند.

افزونه دارک مود وردپرس Droit Dark Mode

افزونه حالت شب وردپرس
افزونه حالت شب وردپرس

اگر به دنبال یک افزونه برای ساخت دکمه حالت شب در وردپرس هستید که بتوانید ویژگی های جذاب و قدرتمند را به سایت وردپرسی خود اضافه کنید افزونه  Droit Dark Mode بهترین گزینه برای سایت وردپرسی شماست.

با استفاده از این افزونه بازدید کنندگان سایت شما میتوانند تنها با یک کلیک ، سایت شما را از حالت روشن به حالت تیره تغییر دهند. از ویژگی های این افزونه میتوان به طرح های مختلف برای تغییر حالت روز به شب در وردپرس اشاره کرد.

افزونه حالت شب وردپرس Night Mode For WordPress

حالت شب در وردپرس
حالت شب در وردپرس

یکی دیگر از افزونه های قدرتمند وردپرس برای حالت شب افزونه Night Mode For WordPress می باشد. این افزونه تا به این لحظه توانسته در مخزن وردپرس امتیاز 5 ستاره را از کاربران خود دریافت کند و درلیست بهترین افزونه های حالت شب برای وردپرس قرار گیرد.

این افزونه دارای حالت کاربر ساده و جذاب می باشد که به شما امکان اضافه کردن حالت شب به وردپرس را با ساده ترین حالت ممکن می دهد. از قابلیت های این افزونه میتوانیم به تنظیمات مختلف آن اشاره کنیم که به شما امکان شخصی سازی بخش های مختلف سایت در حالت شب را می دهد و شما می توانید خوانایی ، متن ، تصاویر و … سایت خود را در حالت شب بهود دهید.

به عنوان مثال شما با استفاده از تنظیمات این افزونه میتوانید رنگ متن ها یا رنگ دکمه ها را در حالت شب بصورت دلخواه تنظیم کنید.

افزودن حالت Dark Mode به وردپرس با افزونه DarklupLite

حالت شب در وردپرس
حالت شب در وردپرس

افزونه DarklupLite  یکی دیگر بهترین افزونه های حالت شب در وردپرس می باشد که ویژگی های مختلفی را در اختیار شما میگذارد تا بتوانید حالت شب را در سایت خود فعال کنید.

در این افزونه شما میتوانید به عنوان مثال کنتراست رنگ ها را تنظیم کنید یا از میان چندین طرح موجود یک طرح را بصورت دلخواه انتخاب کنید. افزونه DarklupLite ویژگی های جذاب دیگری هم دارد که بعد از نصب آن در سایت وردپرسی خود شاهد آنها خواهید بود.

پیشنهاد مطالعه : 3 روش بکاپ گیری از وردپرس

افزونه Blackout: Dark Mode Widget برای حالت شب وردپرس

بهترین افزونه حالت شب وردپرس
بهترین افزونه حالت شب وردپرس

یکی دیگر از افزونه های ساخت دکمه حالت شب در وردپرس افزونه Blackout: Dark Mode Widget نام دارد. این افزونه تا به امروز توانسته امتیاز 4.5 را در مخزن وردپرس به خود اختصاص دهد. این افزونه بعد از نصب و فعال سازی در وردپرس یک ویجت ساده ای را ایجاد می کند که کاربران و بازدید کنندگان سایت شما با استفاده از آن می توانند در سایت شما از حالت روز به حالت شب تغییر وضعیت دهند.

جمع بندی

حالت شب در وردپرس یکی از ویژگی های جذاب و کاربردی می باشد که در حال حاضر توسط بسیاری از سایت های وردپرسی نیز استفاده می شود. در ابتدای مقاله نیز به اهمیت این ویژگی جذاب پرداختیم و دلایل استفاده از آن را بصورت کامل گفتیم.

از اصلی ترین دلایل استفاده از حالت شب در وردپرس میتوانیم به بهبود تجربه کاربری در سایت خود اشاره کنیم. چرا که با استفاده از ویژگی دیگر چشم بازدیدکنندگان سایت در محیط های تاریک ( شب ها ) دیگر اذیت نخواهد شد. ما در این مقاله سعی کردیم به معرفی چندین افزونه مختلف بپردازیم و بهترین افزونه های دارک مود در وردپرس را معرفی کنیم . همچنین بصورت کامل افزونه wp dark mode را معرفی کردیم و تنظیمات آن را آموزش دادیم تا بتوانید با استفاده از این افزونه قدرتمند ویژگی حالت شب را به سایت وردپرسی خود اضافه کنید. درصورت داشتن هرگونه سوالی میتوانید از بخش نظرات با ما در ارتباط باشید.

5/5 - (3 امتیاز)

بهنام باقریمشاهده نوشته ها

Avatar for بهنام باقری

حدود 9 سالی میشه که در زمینه طراحی سایت و میزبانی وب سایت به صورت تخصصی فعالیت دارم و در شرکت سابین سرور در کنار دوستان خوبم همراه شما عزیزان هستیم.

6 نظرات

  • زنده باشید دوست عزیز
   خوشحالیم که مفید بوده برای شما.

 • افزونه wp dark mode یکی از بهترینای وردپرس برای ساخت حالت شب هس

  • بله دوست عزیز
   این افزونه برای ایجاد حالت شب توی وردپرس بهترین هست و امکانات مناسب و کاربردی هم داره.
   سوالی داشتید در خدمت هستیم.

 • افزونه WP Dark Mode عالی هست.
  ای کاش ویدئو آموزش کار باهاشو بزارید

  • سلام

   بله WP Dark Mode جزو بهترین افزونه های حالت شب وردپرس هست.

   پیروزباشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *