معرفی 5 افزونه مدیریت دانلود وردپرس

معرفی 5 افزونه مدیریت دانلود وردپرس


براساس آمارهای منشتر شده، وبسایت های دانلودی و سایت های فروش فایل جزو وبسایت های پرترافیک هستند. داشتن افزونه مدیریت دانلود وردپرس در این نوع سایت ها به شما توانایی مدیریت آسان و بهتر فایل های دانلودی را می دهد. از آنجایی که سیستم مدیریت محتوای وردپرس، بصورت پیشفرض قابلیت مدیریت فایل های دانلودی را در خود ندارد، شما میبایست از یک افزونه جانبی برای مدیریت دانلود های وردپرس استفاده کنید.

البته به این نکته باید اشاره کنیم که وردپرس دارای بخش رسانه ها می باشد و امکان بارگذاری انواع فایل های قابل دانلود از این طریق وجود دارد. اما زمانی که تعداد فایل های آپلودی افزایش می یابد، مدیریت فایل ها در این بخش از رسانه های وردپرس دشوار خواهد بود.

افزونه مدیریت دانلود وردپرس

تا به امروز سایت های زیادی با وردپرس راه اندازی شده اند. در بسیاری از وبسایت ها با توجه به نوع فعالیت آن وبسایت، نیاز است که کاربران فایل هایی را از سایت مورد نظر دانلود کنند. مانند سایت های دانلود آهنگ ، دانلود فیلم و … که در این صورت نیاز خواهید داشت که شما یک سری ویژگی ها و قابلیت هایی را به سایت وردپرسی خود اضافه کنید.

داشتن یک افزونه دانلود منیجر وردپرس در چنین سایت هایی، برای مدیریت فایل ها و دانلود ها بسیار ضروری است. در این مقاله سعی کرده ایم بهترین افزونه های مدیریت دانلود را برای وردپرس معرفی کنیم تا بتوانید با توجه به نیاز خود بهترین افزونه دانلود منیجر را انتخاب و استفاده کنید.

تمامی افزونه های معرفی شده در این مقاله، بصورت کاملا رایگان بوده و از طریق مخزن وردپرس در دسترس می باشند. هر یک از افزونه ها را میتوانید متناسب با نیاز خود دانلود و در سایت وردپرسی خود نصب کنید. برای یادگیری نحوه نصب افزونه در وردپرس ، میتوانید این مقاله را در وبلاگ سابین سرور مطالعه کنید.

نحوه انتخاب بهترین افزونه دانلود منیجر وردپرس

مشخص کردن اینکه کدام افزونه دانلود منیجر وردپرس، بهترین افزونه است کار دشواری است. چرا که هر افزونه ای متناسب با عملکرد خود، ویژگی هایی را در اختیار شما قرار میدهد. اما هر افزونه مدیریت فایل های دانلودی وردپرس باید یکسری موارد و امکاناتی را بصورت پیشفرض داشته باشد.

 • قراردادن آسان در صفحات : هر افزونه مدیریت فایل دانلودی وردپرس باید دارای یک شرتکد و یا بلوک گوتنبرگ و یا المان اختصاصی برای صفحه ساز ها داشته باشد تا شما بتوانید بصورت ساده و راحت آنرا در صفحات سایت خود قرار داده و استفاده کنید.
 • مدیریت و سازماندهی فایل ها : یک افزونه مدیریت فایل وردپرس، باید دارای قابلیت مدیریت و سازماندهی و دسته بندی فایل های دانلودی باشد.
 • قفل دانلود فایل : یکی از ویژگی های بهترین افزونه دانلود منیجر، قابلیت قفل و محدود کردن دانلود فایل های بسیار مهم است.
 • تاریخچه دانلود فایل : یک افزونه دانلود منیجر مناسب، باید دارای بخش گزارش های دانلود باشد تا مدیر سایت از تعداد دانلود هر فایل در سایت خود مطلع شود.

پیشنهاد مطالعه : حذف تاریخ از آدرس مطالب وردپرس

بهترین افزونه مدیریت دانلود وردپرس

وجود یک افزونه مدیریت بارگیری فایل در سایت های وردپرسی راهی عالی برای بهینه سازی و مدیریت فایل ها در سایت های دانلودی می باشد. در اینجا ما لیستی از بهترین افزونه های مدیریت دانلود وردپرس را آماده کرده ایم که همگی بصورت رایگان در مخزن وردپرس منتشر شده اند.

در سایت های دانلودی، گاها ممکن است نیاز داشته باشید که از فایل دانلودی خود محافظت کنید تا هر بازدیدکننده سایت به آن فایل ها دسترسی نداشته باشد، و یا نیاز داشته باشید که آمار دانلود فایل ها را در اختیار داشته باشید تا بتوانید بصورت دقیق تر متوجه علاقه کاربران به یک دسته بندی خاص از محتوای دانلودی شوید. در این شرایط بهترین گزینه برای شما استفاده از افزونه های مدیریت بارگیری فایل در وردپرس است.

 • افزونه فروش فایل دانلودی با Easy Digital Downloads
 • افزونه مدیریت فایل MemberPress
 • افزونه مدیریت دانلود File Manager
 • افزونه مدیریت بارگیری Download Monitor
 • افزونه ووکامرس

1- افزونه Easy Digital Downloads / افزونه ای برای فروش فایل

افزونه مدیریت دانلود وردپرس
افزونه مدیریت دانلود وردپرس

افزونه Easy Digital Downloads یکی از بهترین افزونه های فروش محصولات دیجیتال و دانلودی می باشد. این افزونه جزو بهترین افزونه های مدیریت دانلود و ارائه فایل های رایگان و تجاری می باشد. از ویژگی های مهم این افزونه میتوانیم به محافظت تمامی فایل های دانلودی توسط این افزونه اشاره کنیم. همچنین از دیگر ویژگی های این افزونه دانلودی میتوانیم به مشخص بودن تاریخ، ساعت، آدرس IP تمامی فایل های خریداری شده و رایگان اشاره کنیم که کار پیگیری وضعیت دانلود ها را برای شما بسیار آسان می کند.

افزونه Easy Digital Downloads یکی از افزونه های ویژه و کاربری برای سایت های وردپرسی می باشد که به مدیران وبسایت ها قابلیت فروش انواع فایل های دانلودی را می دهد. همچنین امکان ارائه فایل های رایگان در این افزونه وجود دارد. در حقیقیت شما با استفاده از این افزونه هم میتوانید یک سایت فروش فایل دانلودی راه اندازی کنید و هم یک وبسایت ارائه فایل های دانلودی رایگان و علاوه بر این ویژگی ها شما در این افزونه هیچ محدودیتی در ارائه تعداد کالاهای دیجیتال ندارید.

دانلود افزونه Easy Digital Downloads

2- افزونه مدیریت فایل MemberPress

بهترین افزونه مدیریت دانلود وردپرس
بهترین افزونه مدیریت دانلود وردپرس

یکی از بهترین افزونه های موجود برای وردپرس افزونه مدیریت فایل MemberPress می باشد. این افزونه جزو افزونه های عضویت وردپرس می باشد که به شما امکان ارائه و فروش فایل های دانلودی را می دهد.

همچنین از این افزونه برای فروش اشتراک ، قفل محتوای سایت و … می توانید استفاده کنید تا تنها اعضا وبسایت شما بتوانند به آن محتوا ها دسترسی داشته باشند. افزونه MemberPress Downloads به شما امکان مدیریت فایل های دانلودی را می دهد و شما میتوانید با این افزونه بصورت همزمان چنین فایل دانلودی را برروی سایت خود بارگذاری کنید.

از دیگر ویژگی های این افزونه میتوانیم به قفل فایل های دانلودی و محدود کردن دسترسی به فایل ها برای یک سطح دسترسی خاص اشاره کنیم.

دانلود افزونه MemberPress

3- افزونه مدیریت دانلود File Manager

افزونه فایل منیجر وردپرس
افزونه فایل منیجر وردپرس

افزونه File Manager یکی از بهترین افزونه مدیریت دانلود وردپرس می باشد که تاکنون در مخزن وردپرس قرار گرفته است. این افزونه امکان مدیریت کامل فایل های دانلودی را در سایت وردپرسی میدهد و همچنین امکان انتقال و مدیریت فایل ها در رسانه وردپرس را برای شما فراهم می کند.

از ویژگی های افزونه فایل منیجر وردپرس میتوان به امکان جستجو فایل در بین سایر فایل ها اشاره کرد. افزونه فایل منیجر وردپرس دارای دو نسخه رایگان و نسخه تجاری می باشد. در نسخه تجاری ویژگی هایی همانند ایجاد پوشه های خصوصی، تنظیم نقش های کاربری و … می باشد. به عبارتی ساده تر این افزونه یکی از قدرتمند ترین افزونه های فایل منیجر وردپرس می باشد که به شما امکان مدیریت ساده فایل ها را می دهد.

از دیگر ویژگی های این افزونه میتوانیم به قابلیت کشیدن و رها کردن فایل اشاره کنیم که فرایند مدیریت و جابجایی فایل ها را برای مدیران سایت ها بسیار ساده تر می کند. همچنین امکان مشخص کردن نوع فایل های آپلودی و دانلودی را می دهد.

به عبارت بسیار ساده تر یکی از بهترین و قدرتمند ترین افزونه های مدیریت فایل در وردپرس افزونه فایل منیجر وردپرس می باشد.

پیشنهاد مطالعه : رفع خطای 503 در وردپرس

ویژگی های افزونه File Manager :
 • قابلیت کشیدن و رها کردن فایل ها برای جابجایی و مدیریت
 • امکان آپلود فایل بصورت مستقیم در کتابخانه وردپرس
 • انتقال فایل های حذف شده به سطل زباله
 • امکان پشتیبان گیری از فایل های قالب و بازیابی آنها
 • و …

دانلود افزونه File Manager

4- افزونه Download Monitor

download monitor

یکی دیگر از پلاگین های قدرتمند برای مدیریت دانلودی های وردپرس، افزونه دانلود مانیتور می باشد که به شما امکان مدیریت ساده فایل های دیجیتال را میدهد. این افزونه می تواند به شما گزارش پیشرفته ای را از دانلود فایل ها ارائه دهد که به راحتی بتوانید تاریخچه دانلود های خود را ردیابی کنید. به عبارتی میتوانید فایل های دانلودی با بیشترین دانلود، میانگین دانلود های روزانه و … را مشاهده کنید.

از دیگر ویژگی های این افزونه میتوانیم به قابلیت دسته بندی فایل ها، برچسب گذاری فایل ها و مدیریت آنها اشاره کرد. افزونه دانلود مانیتور قابلیت فروش فایل های دیجیتالی را نیز دارد و شما میتوانید با استفاده از این افزونه، انواع فایل های دانلودی را بفروش برسانید . این افزونه توانایی اتصال به برخی از درگاه های پرداخت را دارد.

اگر به دنبال یک رابط کاربری ساده برای مدیریت فایل های دانلودی در سایت وردپرسی خود هستید افزونه Download Monitor گزینه ای مناسب برای استفاده است. این افزونه کارکرد بسیار راحتی و ساده ای را دارد. همچنین در این افزونه شما شرتکدی را در اختیار خواهید داشت تا لینک های دانلود را در بخش های مختلفی از صفحات سایت خود قرار دهید.

دیگر ویژگی های افزونه دانلود مانیتور
 • قابلیت فروش محصولات دیجیتال
 • امکان ردیابی خودکار فایل های دانلودی
 • امکان اتصال به درگاه های پرداخت
 • قابلیت دسته بندی فایل ها
 • پشتیبانی از گوتنبرگ
 • و….

دانلود افزونه Download Monitor

5- افزونه ووکامرس

woocommerce plugin

افزونه ووکامرس، یکی از بهترین افزونه های فروشگاه ساز برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس می باشد که در حال حاضر بسیاری از سایت های فروشگاهی با این افزونه فروشگاه ساز ساخته شده اند. از ویژگی های افزونه ووکامرس میتوان به امکان فروش محصولات دانلودی اشاره کرد. شما با استفاده از این افزونه میتوانید علاوه بر فروش محصولات فیزیکی محصولات دانلودی نیز در سایت خود قرار دهید.

ووکامرس یک افزونه بسیار حرفه ای و قدرتمند می باشد که امکانات بسیار زیادی دارد و شما به راحتی میتوانید فایل های دانلودی خود را در این افزونه بصورت رایگان و یا تجاری ارائه کنید.

افزونه ووکامرس به عنوان یک افزونه دانلود منیجر نیز کاربرد دارد. شما میتوانید تمامی فایل های دانلودی خود را در فروشگاه آنلاین خود برای فروش قرار دهید.

برخی از ویژگی های افزونه ووکامرس :
 • امکان فروش فایل های دانلودی در کنار فایل های فیزیکی
 • تنظیمات اختصاصی جهت فروش فایل
 • امکان ساماندهی فایل های دانلودی
 • حفاظت از لینک های دانلودی
 • و ….

درصورتی که به اطلاعات بیشتری در رابطه با افزونه ووکامرس دارید میتوانید مقاله ووکامرس چیست را در وبلاگ سابین سرور مطالعه کنید.

نتیجه گیری

در این مقاله 5 افزونه مدیریت دانلود وردپرس را معرفی کردیم و ویژگی هر یک از این افزونه ها را گفتیم. اگر به دنبال ساخت وبسایت دانلودی هستید یکی از بهترین افزونه های موجود در این مقاله را میبایست در سایت وردپرسی خود نصب و راه اندازی کنید.

تمامی افزونه های معرفی شده بصورت رایگان از مخزن وردپرس قابل دانلود و نصب هستند. درصورت داشتن هر گونه سوالی در رابطه با افزونه های مدیریت دانلود وردپرس میتوانید از بخش نظرات با ما در ارتباط باشید.

5/5 - (3 امتیاز)

بهنام باقریمشاهده نوشته ها

Avatar for بهنام باقری

حدود 9 سالی میشه که در زمینه طراحی سایت و میزبانی وب سایت به صورت تخصصی فعالیت دارم و در شرکت سابین سرور در کنار دوستان خوبم همراه شما عزیزان هستیم.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *