رفع مشکل انتشار محتوای زمان بندی شده در وردپرس

رفع مشکل انتشار محتوای زمان بندی شده در وردپرس


یکی از مشکلاتی که خیلی از کاربران وردپرس با آن مواجه هستند نحوه رفع مشکل عدم انتشار محتوای زمان بندی شده در وردپرس است. یکی از کارهایی که همیشه در سایت ها انجام می شود انتشار محتوای جدید است. انتشار محتوای جدید تنها مختص سایت وردپرسی نیست.

مشکل منتشر نشدن محتوای زمان بندی در وردپرس

در هر سیستم مدیریت محتوایی که داشته باشید همیشه محتواهای جدیدی برای انتشار وجود دارد. مقاله نویسی و انتشار محتوای جدید جزو جدایی ناپذیری از یک سایت فعال است.

سایت های بسیار کمی وجود دارند که محتوای ثابتی داشته و هر چند وقت یکبار محتوای جدیدی منتشر نمی کنند.

رفع مشکل عدم انتشار

در یک سایت وردپرس وقتی محتوای جدیدی نوشته می شود و میخواهید آن را منتشر کنید دو حالت وجود دارد. اولی اینکه همان لحظه دکمه آبی رنگ ” انتشار” را کلیک می کنید و بلافاصله محتوا منتشر می شود.

رفع مشکل عدم انتشار

دوم اینکه میتوان یک محتوایی که پیش نویس شده را قبل از انتشار از طریق ویرایش سریع زمان انتشار محتوا یا پست خود را زمانبندی کرد تا در زمان مشخصی در آینده منتشر شود. به طور معمول وقتی زمان مشخصی را برای انتشار یک پست تعیین می کنید پست مورد نظر در زمان تعیین شده بدون هیچ مشکلی منتشر می شود.

اما گاهی هم پیش می آید که وردپرس دچار مشکل می شود و نمی تواند در زمان تعیین شده پست شما را منتشر کند. در این حالت خظای زمانبندی از دست رفته وردپرس رخ می دهد و محتوا در زمان تعیین شده منتشر نمی شود.

دوره پیشنهادی : دوره آموزش طراحی سایت با وردپرس

خطای زمانبندی از دست رفته محتوای وردپرس یا Missed Schedule Post که باعث عدم انتشار محتوای زمان بندی شده می شود نشان می دهد که به دلایلی انتشار خودکار و زمانبندی شده پست ها با مشکل مواجه شده است.

دلیل خطای زمانبندی از دست رفته وردپرس چیست ؟

می تواند به دلایل مختلفی این اتفاق رخ دهد. اما به طور کلی  به دلیل کار نکردن کرون جاب ( cron job ) هاست. کرون جاب مسئولیت انتشار محتوای زمانبندی شده در وردپرس را بر عهده دارد. زمانی که به هر دلیلی کرون جاب کار نکند خطای زمانبندی از دست رفته وردپرس بوجود می آید.

کرون جاب چیست ؟

کرون جاب در سی پنل برای اجرای عملکرد های مشخص و یا تکرار یکسری از عملکرد ها در یک زمان خاص استفاده می شود .

اگر با نحوه ساخت کرون جاب در سی پنا یا دایرکت ادمین آشنایی ندارید می توانید آموزش های زیر را دنبال کنید :

ساخت کرون جاب در سی پنل

ایجاد کرون جاب در دایرکت ادمین

دلیل کار نکردن کرون جاب

فرض کنید شما میخواهید پستی را در تاریخ 17 آبان نوشته و پیش نویس کنید و میخواهید این پست در تاریخ 25 آبان ماه بصورت خودکار منتشر شود. برای اینکه کرون جاب بدرسی کار کند و پست را در زمان تعیین شده منتشر سازد باید در تاریخ 25 آبان حداقل یک بازدیدکننده از سایتتان بازدید کند.

اگر در آن تاریخ هیچ بازدیدکننده ای نداشته باشید در این صورت کرون جاب هم کار نمی کند و با مشکل عدم انتشار محتوای زمان بندی شده روبرو خواهید شد.

زمانی که بازدیدکننده ای وارد سایتتان می شود و کرون جاب های فعالی دارید وردپرس کرون جاب هایی را که در صف اجرا قرار دارند بررسی می کند و آنها را اجرا می کند. اما اگر بازدیدکننده ای نداشته باشید کرون جاب هم اجرا نمی شود.

گاهی هم به دلیل وجود یک کد اسکریپت معیوب یا وجود یک مشکل در  wp-cron.php کرون جاب درست کار نمی کند و نمی تواند دستورات را اجرا کند. به همین دلیل خطای زمانبندی از دست رفته محتوای وردپرس یا Missed Schedule Post نشان داده می شود.

پیشنهاد مطالعه : 3 روش بکاپ گیری در وردپرس

در واقع تمام محتوای زمانبندی شده، ارسال ایمیل های یادآوری، بروز رسانی های خودکار و … که توسط کرون جان اجرا می شوند بوسیله wp-cron.php می باشند. خطای اسکریپت در این فایل می تواند نه تنها باعث بوجود آمدن مشکل عدم انتشار محتوای زمانبندی شده شود بلکه بسیاری از عملیات های دیگر مثل بروز رسانی خودکار را هم مختل می کند.

خب حالا که با این خطا و دلیل بروز این مشکل آشنا شدید برویم سراغ راه حل. برای حل این مشکل دو راه وجود دارد :

1-حل مشکل با افزونه

2-حل مشکل بدون افزونه

رفع مشکل عدم انتشار محتوای زمانبندی شده  وردپرس با افزونه

اولین و ساده ترین راه حل برای رفع این مشکل استفاده از افزونه WP Missed Schedule Posts است.

1- افزونه Missed Scheduled Posts Publisher by WPBeginner

رفع مشکل عدم انتشار محتوای زمان بندی شده در وردپرس

این افزونه  بهترین افزونه برای حل مشکل عدم انتشار پست های زمانبندی شده است. تمام پست‌هایی که قرار بوده در آینده منتشر شوند و زمانبندی آنها از دست /برنامه‌ریزی‌شده از دست رفته را منتشر می کند. اگر این افزونه را فعال کنید حتی در صورتی که بازدیدکننده ای در سایت وجود نداشته باشد و کرون جاب نتواند پست زمانبندی شده را در زمان مقرر منتشر کند افزونه WP Missed Schedule Posts بسادگی این کار را انجام می دهد.

حتی اگر پست های خیلی زیادی زمانبندی شده باشند این افزونه هر 15 دقیقه آن را بررسی می کند و  پستها را منتشر می کند.

2- افزونه Scheduled Post Trigger

افزونه Scheduled Post Trigger یکی دیگر از افزونه هاییست که میتوانید استفاده کنید.

5

روش کار این افزونه هم به این صورت است که هر زمان بازدیدکننده ای از سایتتان بازدید کرد اگر از قبل محتوای زمانبندی وجود داشته که هنوز منتشر نشده آن را بلافاصله منتشر می کند. به عبارتی تا زمانی که بازدیدکننده ای از سایتتان بازدید نکند پست ها را منتشر نمی کند.

بطور مثال شما محتوای را برای 25 آبان ماه زمانبندی کردید تا منتشر شود اما در 25 آبان ماه بازدیدکننده ای نداشتید و خطای Missed Schedule Post  رخ داد اما در 26 آبان ماه بازدیدکننده داشتید افزونه Scheduled Post Trigger بلافاصله با ورود بازدیدکننده به سایت محتوا را منتشر می کند.

پیشنهاد مطالعه : آموزش نصب افزونه وردپرس

رفع مشکل عدم انتشار محتوای زمانبندی شده وردپرس بدون افزونه

شاید خیلی از شماها به دلایل مختلف مثل دلایل امنیتی یا صرفه جویی در فضای ذخیره سازی و .. نخواهید از افزونه برای حل مشکلتان استفاده کنید. در این صورت می توانید روش زیر را بکار ببرید.

گار میخواهید بدون افزونه این مشکل را حل کنید باید کرون جاب هایتان را از قسمت هاست سی پنل مدیریت کنید. زیرا گاهی اوقات مشکل به علت تنظیمات نادرست کرون جاب هاست.

اگر تنظیمات کرون جاب wp-cron مشکل داشته باشد این قابلیت بصورت خودکار برایتان غیر فعال شده است. برای فعالسازی به قسمت public_html هاست خود جایی که وردپرس را نصب کرده اید بروید.

7

سپس wp-config.php را پیدا کنید و گزینه ویرایش یا edit را انتخاب کنید.

اکنون کد زیر را به فایل wp-config.php اضافه کنید و تغییرات را ذخیره کنید.

;define (‘DISABLE_WP_CRON’, true)

;define(‘ALTERNATE_WP_CRON’, true)

رفع مشکل عدم انتشار محتوای زمان بندی شده در وردپرس

سپس از قسمت advanced در هاست سی پنل ایران خود گزینه cron job را انتخاب کنید و یک کرون جاب جدید بسازید.

5/5 - (3 امتیاز)

فرشته شکوه نیامشاهده نوشته ها

Avatar for فرشته شکوه نیا

بیش از 9 سال است که کار ترجمه و تولید محتوا را دنبال کرده و حدود 2 سال است که در زمینه طراحی سایت فعالیت دارد. علاقه زیادی به وردپرس و تجارت الکترونیک داشته و در حال حاضر به تیم تحریریه سابین سرور پیوسته اند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *