آموزش تغییر دامنه سی پنل

آموزش تغییر دامنه سی پنل


آموزش تغییر دامنه هاست سی پنل

اگر طرف دار هاست سی پنل هستید و وب سایت خود را برروی هاست سی پنل میزبانی می کنید ، قطعا مطلع هستید که امکان تغییر دامنه هاست سی پنل توسط کاربر در این کنترل پنل وجود ندارد.

هر کاربری که در حال استفاده از این نوع هاست ها می باشد ، دروصورتی که نیاز به تغییر دامنه داشته باشد می بایست جهت تغییر دامنه هاست خود ، به پشتیبانی میزبان خود مراجعه کرده و درخواست تغییر دامنه دهد.

تا پیش از این در سابین سرور نیز روال کاربری بدین شکل بود و شما جهت تغییر دامنه هاست خود باید تیکت ارسال می کردید ، اما با فراهم کردن زیرساخت های لازم ، شما به عنوان مشتری سابین سرور دیگر نیازی به ارسال تیکت نخواهید داشت.

تغییر دامنه سی پنل

اگر از مشتریان سابین سرور هستید قطعا در پورتال مشتریان سابین سرور مشاهده کرده اید که منویی با عنوان امکانات هوشمند اضافه شده است . در این قسمت امکاناتی همچون :

  1. ریست هاست
  2. تغییر دامنه
  3. انتقال است به دیگر کاربران
  4. انتقال دامنه به دیگر کاربران

فراهم شده است که ما در مقاله قبلی که در وبلاگ سابین سرور منتشر گردیده است ، ریست هاست سی پنل را به شما آموزش دادیم و در این مقاله نیز قصد داریم نحوه تغییر دامنه هاست سی پنل را به شما آموزش دهیم .

چرا دامنه هاست خود را باید تغییر دهیم !

شاید تصمیمی برای انجام چنین کاری ندارید و برایتان سوال شده است که اصلا چرا باید چنین کاری انجام دهیم ؟ یا اینکه مگر می شود دامنه هاست و سایت را تغییر داد و چرا اصلا باید تغییر داد ؟

دلایل زیادی شاید بتوان برای انجام چنین کاری بیان کرد ، اما دو دلیل مهم که این روزها موجب شده اند تا بسیاری از کسب و کار ها و مدیران سایت ها دست به تغییر دامین سایت خود شوند میتواند به شرح زیر باشد :

  1. تغییر نام کسب و کار و تغییر برند.
  2. مشکلات تحریم بودن برخی پسوند ها

یکی از پر اهمیت ترین بخش های راه اندازی وب سایت و کسب و کار انتخاب نام دامنه است . اگر در زمان انتخاب نام کسب و کار خود دقت کافی به خرج نداده باشید بعد از گذشت مدتی به فکر تغییر نام و تغییر دامنه خواهید افتاد و در این اینصورت به مرحله تغییر دامنه هاست هدایت خواهید شد.

همچنین یکی از مشکلات تحریم ها برای مدیران کسب و کار ها ، تحریم بودن برخی پسوند های دامنه در برخی از ابزارها می باشد. به عنوان مثال دامنه IR. در بسیاری از ابزارها بخصوص ابزارهای مرتبط با سئو  و بهینه سازی تحریم می باشند و شما نمیتوانید سایت خود را جهت تحلیل در این ابزار ها ثبت کنید.

در اینصورت به فکر ثبت دامنه افتاده و دامنه خود را از IR به دامنه COM و … تغییر دهید و در نهایت به مرحله تغییر دامنه هاست هدایت خواهید شد.

آموزش تغییر دامنه هاست سی پنل

برای اینکه بتوانید از قابلیت تغییر دامنه استفاده کنید باید ابتدا وارد پورتال مشتریان سابین سرور شوید .

بعد از ورود به حساب کاربری خود مطابق با تصویر زیر امکانات هوشمند را در منو مشاهده خواهید نمود.

smart features

برای تغییر دامنه در این صفحه برروی این منو رفته و در زیر منوی باز شده ، اولین گزینه یعنی ریست هاست و تغییر دامنه را کلیک کنید.

با کلیک برروی ریست هاست و تغییر دامنه وارد صفحه ای مشابه با تصویر زیر خواهید شد.

آموزش تغییر دامنه هاست سی پنل

در این صفحه از بخش انتخاب سرویس ، میبایست سرویسی که قصد تغییر دامنه آنرا دارید را انتخاب کنید . سپس برروی دکمه تغییر دامنه کلیک کنید.

با کلیک روی این دکمه پنجره ای مشابه تصویر زیر باز خواهد شد.

تغییر دامنه سی پنل
در این قسمت می بایست در کادر مربوط به دامنه جدید ، دامین جدیدی که مدنظرتان می باشد را وارد کرده و سپس برروی دکمه تایید میکنم کلیک کنید . کافیست چند لحظه ای منتظر باشید تا تغییر دامنه انجام شود.

نکته مهم :

شما فقط از این بخش میتوانید بری تغییر دامنه هاست سی پنل اقدام کنید . اما اگر هاست دایرکت ادمین دارید از آموزش تغییر دامنه هاست دایرکت ادمین استفاده کنید .

5/5 - (1 امتیاز)

امیر حسین بهبهانیمشاهده نوشته ها

Avatar for امیر حسین بهبهانی

امیر حسین به تازگی به بخش محتوای سابین سرور اضافه شده. امیرحسین خیلی به کارهای تیمی علاقه داره و با توجه به دانشی که داره دوست داره مثل بچه های تیم محتوای سابین سرور ، محتواهای خوب تولید کنه. امیر حسین عاشق کار هاستینگه. اگر تولید کننده محتوا هستید مثل امیرحسین باشید.سابین سرور :))

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *