آموزش تغییر دامنه اصلی دایرکت ادمین

آموزش تغییر دامنه اصلی دایرکت ادمین


آموزش تغییر دامنه هاست دایرکت ادمین

دایرکت ادمین کنترپنلی محبوب و بسیار سبک می باشد که در کنار رقیب پرطرف دار خود یعنی سی پنل دارای مزیت های بسیاری می باشد.

امروز در این مقاله همراه شما با یکی از بهترین مزایای دایرکت ادمین خواهیم بود.

اگر مدیر وب سایت هستید و یا یک شرکت هاستینگ دارید قطعا آشنایی کافی با دایرکت ادمین را دارید و میدانید که گاهی برای هر مدیر وب سایتی پیش میاد بنابرشرایطی که در آن قرار دارد نیازمند تغییر دامنه سایت و هاست خود باشد .

بخصوص اگر هاست دانلود دایرکت ادمین خریداری کرده باشید قطعا نیاز خواهید داشت تا دامنه هاست خود را به یک ساب دامین از دامنه اصلی سایت خود تغییر دهید . به عنوان مثال در زمان خرید هاست شما دامنه  domain.com را وارد کردید و حالا قصد دارید دامنه هاست دانلود شما به dl.domain.com تغییر یابد.

اگر هاست شما دارای کنترل پنل دایرکت ادمین باشد کار شما بسیار راحت خواهد بود و به سرعت خواهید توانست کار خود را پیش ببرید.

اما اگر کنترل پنل هاست سی پنل می باشد متاسفانه باید به شما بگوییم که در سی پنل برای تغییر دامنه شما باید به پشتیبانی تیکت ارسال کرده و منتظر باشید تا دامنه هاست شما را تغییر دهند.

آموزش تغییر دامنه در هاست دایرکت ادمین

با خوشحالی متوانیم بگوییم که در هاست دایرکت ادمین برای تغییر دامنه شما نیازی به ارسال تیکت و انتظار دریافت پاسخ از پشتیبانی و تغییر دامنه توسط کارشناسان هاستینگ را ندارید و به سادگی خواهید توانست آن را تغییر دهید.

پس یکی از بهترین مزایای دایرکت ادمین را میتوانیم امکان تغییر دامنه توسط کاربر نام ببریم.

البته به این نکته نیز توجه کنید که تغییر دامنه هاست و در نتیجه تغییر دامنه سایت نیازمند رعایت اصول و قواعدی در رابطه با سئو می باشد .

اگر وب سایتی دارید که دارای رتبه و نتایج قابل توجهی در موتورهای جستجو می باشد و همچنین مدت زیادی است که روی آن وقت و تلاش خود را صرف کرده اید حتما در رابطه با تغییر دامنه با یک سئو کار قابل اعتماد مشورت کنید تا خدایی نکرده بعد از تغییر دامنه متضرر نشده و رتبه های سایت را از دست ندهید.

تغییر دامنه دایرکت ادمین

همانظور که گفته شد تغییر دامنه دایرکت ادمین یکی از بهترین مزیت های آن است . به روش زیر شما به سادگی خواهید توانست در مواقع مورد نیاز دامنه هاست را تغییر دهید.

۱- ابتدا وارد هاست دایرکت ادمین شوید.

  • برای ورود به هاست کافیت از طریق پنل کاربری خود برروی ورود به دایرکت ادمین کلیک کنید و یا به انتهای دامنه یا ip سرور :۲۲۲۲ را اضافه کنید.

۲- پس از ورود به هاست کافیست در قسمت your account برروی Domain Setup کلیک نمایید.

آموزش تغییر دامنه دایرکت ادمین

۳- با کلیک برروی Domain Setup وارد صفحه ای مشابه به تصویر زیر خواهید شد که در آن دامنه اصلی و زیر دامنه های موجود برروی هاست شما نشان داده می شود و کافیست روی Change a Domain Name کلیک کنید تا صفحه جدید برای تغییر دامنه باز شود.

آموزش تغییر دامنه اصلی در هاست دایرکت ادمین

۴- در صفحه باز شده کافیست در کادر خالی دامنه جدید که قصد تغییر دامنه اصلی هاست به آن دارید را وارد کنید و سپس Change کلیک کنید.

تغییر دامنه هاست دایرکت ادمین

در انتها شما پیغام Domain name has been successfully changed را دریافت خواهید کرد که نشانگر موفقیت آمیز بودن تغییر دامنه در هاست دایرکت ادمین می باشد.

تغییر دامنه اصلی هاست دایرکت ادمین

همانگونه که در ابتدا نیز اشاره کردیم این قابلیت تنها در هاست دایرکت ادمین در اختیار شما قرار دارد و در هاست سی پنل برای کاربران چنین امکانی فراهم نمی باشد .

در هاست سی پنل امکان تغییر دامنه تنها برای مدیر سرور و یا نمایندگانی که دسترسی به پنل whm دارند وجود دارد . پس اگر هاست سی پنل دارید شما باید به پشتیبانی هاست خود تیکت ارسال کنید .

تاثیر تغییر دامنه در سئو سایت

مجددا اعلام میکنیم که باتوجه به حساسیت موضوع از نظر سئو سایت اگر طول عمر وب سایت شما زیاد است و دارای نتایج و رتبه های چشم گیری در گوگل هستید در هنگام تغییر دامنه اصول و قواعد سئو را مد نظر قرار دهید و همچنین حتما در مراحل تغییر دامنه برای جلوگیری از افت رتبه و بازدید سایت با یک سئو کار مشورت کنید .

نکته :

۲۴ ساعت قبل از تغییر دامنه هاست DNS های دامنه جدید را تنظیم کنید . چرا که بلافاصله با تغییر دامنه دسترسی شما از طریق دامنه قبلی به سایت قطع خواهد شد و در این شرایط اگر دی ان اس ها برروی دامنه جدید ست شده باشند بلافاصله خواهید توانست با دامنه جدید به سایت دسترسی داشته باشید.

در غیر این صورت تا ست شدن دی ان اس ها سایت شما قطع خواهد بود.

 

4.7/5 - (10 امتیاز)

محمد هاشمیمشاهده نوشته ها

Avatar for محمد هاشمی

محمد هاشمی دوستدار وردپرس و عاشق کدنویسی است.او تمام تلاش خود را می کند به بزرگترین برنامه نویس ممکن تبدیل شود. او عضو جدید سابین سرور است و در بخش محتوا کمک حال بچه های تیم محتواست!

6 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *