Databas DirectAmin

ممکن است بخواهید هاست دایرکت ادمین خودت رو به هاست سی پنل یا هر کنترل پنل دیگری انتقال دهید که در این حالت نمی توانید از هاست دایرکت ادمین خودتان فول بکاپ تهیه کرده و در هاست جدیدتان با کنترل پنل متفاوت بازگردانی کنید . یا ممکن است نگران اطلاعات دیتابیس هاست خود باشید و بخواهید نسخه ای را در سیستم خود و یا هر سیستم دیگری ذخیره داشته باشد . برای این منظور می توانید  طبق این آموزش بکاپی تهیه کرده در سیستم خود ذخیره و در صورت لزوم از آن استفاده نمایید .

ورود به هاست دایرکت ادمین

برای ورود به هاست دایرکت ادمین خودتون می توانید از پورت ۲۲۲۲ استفاده کرده ویا طبق آموزش ورود به هاست دایرکت ادمین از روش های دیگر برای ورود به هاست دایرکت ادمین خود استفاده کنید.

طبق تصویر زیر ، پس از ورود به هاست دایرک ادمین خود ، از بخش Your Account گزینه ی MySQL Management را انتخاب کنید تا به بخش مدیریت دیتابیس ها وارید شوید.

خروجی گرفتن از دیتا بیس در دایرکت ادمین

خروجی گرفتن از دیتا بیس

 

برگه ای همانند تصویر زیر نمایش داده خواهد شد که دیتابیس های هاست به همراه  یوزر دسترسی به دیتابیس لیست شده اند .

خروجی گرفتن از دیتا بیس در دایرکت ادمین

همانطور که در تصویر فوق ملاحضه می کنید یک دیتابیس در بخش لیست دیتابیس ها موجود می باشد . که با یک یوزر به اطلاعات دیتابیس دسترسی داریم . با انتخاب دیتابیس می توانید یوزرهای مربوط به دیتابیس را ویرایش نمایید

خروجی گرفتن از دیتابیس ها با تو فرمت متفاوت در دسترس می باشد . اگر قصد دارید از اطلاعات دیتابیس خود خروجی بگیرید و در دیتابیسی دیگر وارد کنید می توانید با کلیک کردن بر روی sql. خروجی بگیرید خروجی ارائه شد را می تواین به دیتا بیس جدید وارد کرد و یا  در سیستم خود نگه داری کرده و در صورت لزوم از آن استفاده کنید.

در صورتی که می خواهید هاست خود را منتقل کنید و دیتابیسی هم نام  از قبل بر روی هاست جدید موجود نباشد میتوان با فرمت gz. بکاپ تهیه کرده و از بخش ریستور هاست جدید دیتابیس خود را به همراه اطلاعات دیتابیس بازگردانی خواهد کرد و لزومی به دایرکت ادمین بودن هاست نمی باشد.

با کلیک کردن بر روی گزینه های DownLoad .gz .sql  که در تصویر فوق مشخص شده است شروع به دانلود فایل بکاپ از دیتابیس مربوطه خواهد کرد .

خروجی گرفتن از دیتا بیس در دایرکت ادمین

همانطور که  ملاحضه می کنید از دیتابیس موجود با هر دو فورمت بر روی سیستم خود بکاپ تهیه کرده ایم.

لطفا به این مقاله رای دهید

علی شهریمشاهده نوشته ها

Avatar for علی شهری

علی شهری هستم عضوی از مجموعه سابین سرور که در سال 98 به عنوان پشتیبان فنی به این مجموعه پیوسته ام . عاشق تولید محتوا های آموزشی هستم و سعی میکنم در وبلاگ سابین سرور ، دانش خود را در اختیار شما قرار دهم.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *