بهترین افزونه های اسکنر امنیتی وردپرس

بهترین افزونه های اسکنر امنیتی وردپرس


وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای بسیار محبوب است و تا کنون وبسایت ها و فروشگاه های اینترنتی بسیار زیادی با این سیستم مدیریت محتوا راه اندازی شده است. افزونه های بسیار زیادی برای وردپرس تا به امروز ساخته شده اند که یکی از بهترین افزونه ها برای وردپرس، افزونه برای اسکن بدافزار و آسیب پذیری یا همان افزونه های اسکن امنیتی وردپرس است. شما با استفاده ازاسکنرهای امنیتی وردپرس میتوانید بصورت منظم تمامی فایل های سایت خود را مورد بررسی قرار دهید و درصورت وجود بدافزار و آسیب پذیری آنها را یافته و رفع کنید.

در این مقاله قصد داریم بهترین افزونه های اسکن امنیتی وردپرس را به شما معرفی کنیم. همچنین ما پیش از این در وبلاگ سابین سرور، مقاله نحوه تامین امنیت در وردپرس و نکات کلیدی افزایش امنیت وردپرس را نوشته ایم و بشدت پیشنهاد میکنیم که این مقاله را مطالعه کنید.

بهترین اسکنرهای امنیتی وردپرس

وردپرس اکنون یک پلتفرم بسیار محبوب برای وبسایت ها است و در نتیجه این محبوبیت باعث توجه زیاد هکرها و افراد سودجو به وردپرس شده است. متاسفانه همواره شاهد مشکلات امنیتی در سایت های وردپرسی هستیم و بسیار دیده ایم که وبسایت های راه اندازی شده با وردپرس مورد حمله و نفوذ هکرها قرار گرفته اند. هرچند تیم وردپرس بصورت دائمی در حال بروزرسانی این سیستم مدیریت محتوا هستند، اما هکر ها نیز بصورت موازی در تلاش برای نفوذ به سایت های وردپرس می باشند.

شما به عنوان مدیر یک وبسایت وردپرسی، میبایست خود دست بکار شوید و تا حد امکان با این هکر ها برروی سایت خود مبارزه کنید تا از حملات آنها در امان باشید. یکی از راه ها برای افزایش امنیت سایت، استفاده از اسکنرهای امنیتی معتبر در سایت های وردپرسی است. میتوانید با نصب یک افزونه اسکنر وردپرس در سایت خود، بصورت منظم و دوره ای تمامی فایل های سایت وردپرسی خود را مورد بررسی قرار دهید تا درصورت وجود هر مشکل امنیتی، برای حل مشکل پیش از هک شدن سایت اقدام کنید.

پیشنهاد ویژه : پشتیبانی امنیتی وردپرس و سایت

بهترین افزونه های اسکن بدافزار و آسیب پذیری وردپرس

همانطور که گفتیم وردپرس یک سیستم بسیار محبوب است و به همین دلیل نیز مورد توجه هکر های زیادی قرار دارد. ما در این مقاله 5 افزونه برای اسکن بدافزار و آسیب پذیری وردپرس را معرفی میکنیم که شما میتوانید با این افزونه ها سایت وردپرسی خود را از نظر امنیتی اسکن کنید.

امروز برای وردپرس افزونه های امنیتی زیادی منتشر شده است که هر کدام از آنها ویژگی ها مشکلاتی را دارند و هر یک برای منظور خاصی ساخته شده اند. به همین دلیل ما در این مقاله 5 افزونه مناسب و با کارایی بالا را معرفی میکنیم تا با خیالی آسوده بتوانید از این افزونه ها در سایت وردپرسی خود استفاده کنید.

اسکنرهای امنیتی وردپرس
اسکنرهای امنیتی وردپرس

معرفی 5 افزونه اسکن وردپرس

همانطور که گفتیم برای وردپرس افزونه های متعددی با کاربردهای خاصی منتشر شده اند که و هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. ما در این قسمت به معرفی 5 افزونه اسکنر امنیتی وردپرس میپردازیم تا بتوانید با خیالی آسوده از این افزونه ها استفاده کنید.

 • افزونه امنیتی وردپرس Wordfence
 • افزونه اسکن وردپرس Anti-Malware
 • افزونه اسکن آسیب پذیری وردپرس MalCare Security
 • افزونه امنیتی وردپرس iThemes Security
 • افزونه اسکن بدافزار وردپرس Sucuri

1- افزونه اسکن وردپرس Wordfence

افزونه اسکن وردپرس
افزونه اسکن وردپرس

wordfence تنها یک افزونه اسکنر آسیب پذیری وردپرس نیست. بلکه یک افزونه امنیتی کامل و حرفه است و بهترین انتخاب برای مدیران سایت های وردپرسی برای افزایش امنیت وردپرس است. افزونه وردفنس دارای فایروال تحت وب است که در مقابل انواع حملات از وبسایت شما محافظت می کند.

یکی از ویژگی ها و قابلیت های جذاب و حرفه ای افزونه وردفنس، اسکنر امنیتی آن است که میتوانید بصورت کاملا حرفه ای و دوره، تمامی فایل های مرتبط با سایت شما را اسکن کند. در این افزونه شما میتوانید تنظیم کنید که بصورت دوره های کل وبسایت شما بصورت کامل از نظر امنیت، آسیب پذیری، بدافزار و …. اسکن شود. نتایج تمامی اسکن ها در بخش تنظیمات افزونه قابل مشاهده است و از طریق ایمیل نیز قابلیت ارسال به ایمیل مدیر سایت را دارد.

یکی از بهترین افزونه های امنیتی همین افزونه وردفنس است و ما نیز استفاده از آن را توصیه میکنیم.

دانلود افزونه وردفنس

2- افزونه اسکن آسیب پذیری وردپرس Anti-Malware

اسکنرهای امنیتی وردپرس
اسکنرهای امنیتی وردپرس

یکی دیگر از افزونه های اسکتر وردپرس، افزونه Anti-Malware می باشد. این افزونه علاوه بر دارا بودن قابلیت اسکن و شناسایی بدافزار، میتواند در رفع آنها نیز به شما کمک کند. افزونه اسکنر Anti-Malware میتواند تمامی فایل های مرتبط با سایت شما را که روی هاست وردپرس قرار دارند بررسی کند و درصورت شناسایی تهدیدات و فایل های آسب پذیر، لیست آنها را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید جهت رفع این مشکلات امنیتی اقدام کنید.

یکی از اقدامات جالب در این افزونه، بررسی و حافظت از افزونه Revolution Slider می باشد. چرا که افزونه Revolution Slider جزو افزونه های آسیب پذیر می باشد. درصورتی که شما افزونه را در سایت gotmls ثبت کنید، این ویژگی بصورت خودکار در این افزونه برای شما فعال خواهد شد.

همچنین این افزونه دارای فایروال تحت وب جهت مقابله با حملات Brute-Force می باشد.

دانلود افزونه Anti-Malware

سرویس پیشنهادی : هاست سی پنل ایران با پشتیبانی 24 ساعته

3- افزونه اسکن بدافزار وردپرس MalCare Security

اسکنر امنیتی برای وردپرس
اسکنر امنیتی برای وردپرس

افزونه MalCare Security یکی دیگر از افزونه های امنیتی مطرح در زمینه سایت های وردپرسی است. که با تحلیل بیش از 240 هزار وبسایت وردپرسی ساخته شده است. این اسکنر امنیتی برای سایت های وردپرسی کاملا رایگان است و از اطلاعات جامعی که از تمامی سایت های استفاده کننده جمع آوری میکند میتواند با انواع حملات و بدافزارها مقابله کند.

این اسکنر امنیتی میتوانید اکثر بدافزارهای پیچیده و پیشرفته را شناسایی کند و توانایی کشف بیشتر بدافزارهایی را که دیگر افزونه های امنیتی توانایی شناساسی آنها را ندارند را دارا می باشد. این اسکنر امنیتی در شناسایی بدافزارها بسیار معروف است و تاکنون توانایی های خود را ثابت کرده است.

همچنین این اسکنر امنیتی دارای فایروال تحت وب می باشد و میتواند در برابر ربات ها و هکرها و بیشتر حملات تحت وب از سایت وردپرسی شما محافظت کند.

دانلود افزونه MalCare Security

4- افزونه امنیتی وردپرس iThemes Security

افزونه اسکن بدافزار وردپرس
افزونه اسکن بدافزار وردپرس

پلاگین اسکنر امنیتی iThemes Security با توجه به تعداد نصب بالایی که در مخزن وردپرس به خود اختصاص داده است، یکی از افزونه های امنیتی بسیار کاربری و پرطرف دار می باشد. این افزونه امنیتی هم دارای فایروال تحت وب حرفه ای می باشد و هم اسکنر امنیتی قدرتمندی را در اختیار دارد.

نسخه رایگان iThemes Security توانایی شناسایی انواع بدافزار ها را دارا می باشد. همچنین میتواند از سایت شما در برابر حملات Brute-Force محافظت کند.

از امکانات این افزونه میتوان به اسکنر قابل برنامه ریزی، فعال سازی تایید هویت دو مرحله ای، تنظیم تاریخ انقضا برای رمز های عبور و … اشاره کرد. همچنین اسکنر امینیتی این افزونه توانایی مقایسه فایل های وبسایت با نسخه های اصلی موجود در مخزن وردپرس را دارد که قابلیتی بسیار ویژه از نظر امنیتی می باشد.

5-افزونه اسکن بدافزار وردپرس Sucuri

بهترین افزونه اسکن امنیتی وردپرس
بهترین افزونه اسکن امنیتی وردپرس

یکی از افزونه های پیشرو در امنیت وردپرس، افزونه Sucuri می باشد. Sucuri یک افزونه امنیتی رایگان برای سایت های وردپرسی است که امکان مقابله با انواع تهدیدهای رایج و مقابله با بدافزارها را به مدیران سایت می دهد. برای اسکن امنیتی وردپرس بعد از نصب افزونه Sucuri کافیست وارد بخش Sucuri Security » Dashboard شوید. در این بخش اطلاعات بسیار مفیدی از وضعیت امنیتی سایت خود مشاهده خواهید کرد.

این اسکنر امنیتی میتواند تمامی فایل های سایت وردپرسی شما را اسکن کرده و از نظر تغییر یافتن فایل ها نسبت به قبل مقایسه کند و درصورت وجود تغییرات در کد فایل های اسکن شده، اطلاعیه های لازم را برای شما ارسال می کند.

پیشنهاد مطالعه : بهترین افزونه های نمایش نمونه کار در وردپرس

چرا از اسکنرهای امنیتی استفاده کنیم ؟

همانطور که گفتیم وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای رایگان است و تا به امروز نیز وبسایت های مختلف زیادی با این سیستم راه اندازی شده اند. به نوعی وردپرس یک پلتفرم بسیار محبوب می باشد. همین محبوبیت و استفاده زیاد موجب شده است تا مورد توجه همگان و بخصوص هکر ها باشد. معمولا سایت های وردپرسی بیشتر از هر سایت دیگری مورد حملات و نفوذ هکر ها هستند و میبایست مدیران این سایت ها توجه کافی روی امنیت سایت خود داشته باشند.

یکی از راهکارهای امنیتی استفاده از اسکنرهای امنیتی جهت بررسی فایل های مرتبط با وردپرس و افزونه ها می باشد تا درصورت وجود بدافزار و آسیب امنیتی، پیش از بروز مشکلات امنیتی بتوانید آنها را شناسایی و رفع کنید.

آیا میتوان از چند اسکنر امنیتی روی وردپرس استفاده کرد ؟

امکان نصب و فعال سازی چند پلاگین امنیتی برروی یک وبسایت وردپرسی وجود دارد. اما کاری غیراصولی است و انجام این کار ممکن است مشکلات فراوانی را برای شما به وجود آورد.

به عنوان مثال استفاده از دو افزونه مشابه با عملکرد مشابه میتواند موجب بروز اختلال در عملکرد خود وردپرس و دیگر افزونه ها شود.

آیا استفاده از افزونه امنیتی و اسکنر امنیتی برای ایمن بودن سایت کافیست ؟

وردپرس به خودی خود دارای امنیت قابل قبولی می باشد اما کافی نیست و شما به عنوان مدیر و مالک سایت و یا پشتیبان سایت وردپرسی، می بایست توجه کافی برای افزایش امنیت وردپرس را داشته باشید.

استفاده از افزونه های امنیتی نیز برای ارتقاء امنیت کامل وردپرس کافی نیست. چرا که هیچ گاه امنیت یک وبسایت 100 درصد نبوده و نخواهد شد و شما باید همواره روی موضوع امنیت تمرکز کافی داشته باشید.

علاوه بر استفاده از افزونه های امنیتی میبایست اقدامات دیگری مانند موارد زیر را انجام دهید :

 • استفاده از گواهی SSL
 • تغییر آدرس پیشخوان مدیریت
 • استفاده از خدمات شرکت هاستینگ معتبر
 • استفاده از رمز عبور های قدرتمند
 • فعال سازی تایید هویت دوعاملی
 • و ….
نتیجه گیری

در این مقاله به معرفی 5 افزونه برای اسکن بدافزار و آسیب پذیری وردپرس پرداختیم و 5 مورد از بهترین ها را به شما معرفی کردیم. شما به عنوان مدیر یک سایت میبایست تمرکز کاملی روی امنیت سایت خود داشته باشید و بصورت دوره ای نسبت به آسکن فایل های سایت خود اقدام کنید.

چرا که وجود یک فایل مخرب و آسیب پذیر روی سرویس میزبانی شما، میتواند موجب وارد آمدن خسارات جبران ناپذیری برای وبسایت و کسب و کار آنلاین شما شود.

درصورت داشتن هرگونه سوال و مشکلی در این رابطه میتوانید از طریق بخش نظرات با ما در ارتباط باشید.

4.7/5 - (3 امتیاز)

بهنام باقریمشاهده نوشته ها

Avatar for بهنام باقری

حدود 9 سالی میشه که در زمینه طراحی سایت و میزبانی وب سایت به صورت تخصصی فعالیت دارم و در شرکت سابین سرور در کنار دوستان خوبم همراه شما عزیزان هستیم.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *