آموزش درون ریزی و برون ریزی وردپرس

آموزش درون ریزی و برون ریزی وردپرس


آموزش درون ریزی و برون ریزی در وردپرس

درون ریزی و برون ریزی در وردپرس یکی دیگر از قابلیت های کاربردی وردپرس است. این ابزار اهمیت بسیار زیادی دارد.

آیا تابحال به این فکر کردید که سایتتان را به شرکت میزبانی دیگری مثل هاستینگ سابین سرور منتقل کنید؟ آیا میخواهید یک نسخه از سایتتان را داشته باشید؟

درون ریزی و برون ریزی وردپرس کار را از آنچه که فکرش را می کنید برایتان آسانتر می سازد. ابزارهای زیادی وجود دارد که می توان از آنها برای برون ریزی اطلاعات سایت خود استفاده کرد.

در آموزش وردپرس در وبلاگ سابین سرور ما مرحله به مرحله روش درون ریزی و برون ریزی در وردپرس را با شما به اشتراک می گذاریم.

درون ریزی وردپرس چیست ؟

در صورتی که شما محتوا، پست، تصاویر، دسته بندی ها و برچسب ها در یک سروریسی مثل جوملا، دروپال، بلاگر و .. داشته باشید و بخواهید از آنها در سایت خود استفاده کنید با درون ریزی می توانید براحتی بدون تایپ کردن و نوشتن دوباره مطالب به سایت وردپرس خود منتقل کنید.

درون ریزی و برون ریزی در وردپرس
درون ریزی و برون ریزی در وردپرس

برون ریزی وردپرس چیست ؟

تصور کنید که شما چند مطلب در سایت خود منتشر ساخته اید. میخواهید همین مطالب را در یک سایت دیگر خود نیز استفاده کنید. اما زمان کافی برای نوشتن و منتشر ساختن دوباره آن مطالب ندارید. در این صورت با برون ریزی می توانید بسرعت مطالب، برگه ها، تصاویر، دسته ها، محصولات و .. را بسرعت به سایت دیگری منتقل کنید.  در واقع برون ریزی تهیه یک نسخه خروجی از محتوای سایت شماست.

آموزش درون ریزی و برون ریزی در وردپرس

ابزارهای زیادی وجود دارد که از آنها می توان برای درون ریزی و برون ریزی وردپرس استفاده کرد. ساده ترین راه برای این کار استفاده از ابزار درون ریزی و برون ریزی پیش فرض خود وردپرس است.

روش برون ریزی در وردپرس

برای برون ریزی وردپرس از قسمت پیشخوان روی ابزارها کلیک کنید. سپس گزینه برون ریزی را از بین ابزارها انتخاب کنید.

درون ریزی و برون ریزی در وردپرس

در این قسمت می توان هر محتوایی را برون ریزی کرد.

584

ابتدا باید انتخاب کنید که میخواهید چه نوع محتوایی برون ریزی شود. در صورتی که میخواهید فقط تصاویر و فایل های رسانه ای برون ریزی شوند رسانه را انتخاب کنید.

برای برون ریزی برگه ها گزینه برگه ها را انتخاب کنید. در صورتی که بخواهید کل محتوای سایتتان مثل برگه ها، رسانه ها، مطالب، دسته ها و … همگی برون ریزی شوند گزینه هر محتوایی را انتخاب کنید. سپس روی دکمه بارگیری پرونده برون ریزی کلیک کنید. در این مرحله وردپرس از محتوایتان یک فایل XML می سازد. این فایل شامل تمام نوشته‌ها، دیدگاه‌ها، زمینه‌های دل‌خواه و دسته‌های شماست.

روش درون ریزی در وردپرس

برای درون ریزی وردپرس از قسمت ابزارها گزینه درون ریزی را انتخاب کنید.

درون ریزی و برون ریزی در وردپرس

اگر در یک سیستم مدیریت محتوای دیگر محتوایی دارید که می خواهید آن را به سایت فعلی خود منتقل کنید درون ریزی این کار را برایتان آسان می سازد.

سیستم های مدیریت محتوایی که به صورت پیش فرض می توان محتوای آنها را درون ریزی کرد عبارتند از :

  1. درون‌ریزی نوشته‌ها از LiveJournal با استفاده از API آنها.
  2. درون‌ریزی نوشته‌ها و دیدگاه‌ها از سیستم Movable Type یا TypePad
  3. درون‌ریزی نوشته‌ها از خوراک RSS.
  4. درون‌ریزی نوشته‌ها، برگه‌ها، دیدگاه‌ها، زمینه‌های دلخواه، دسته‌ها و برچسب‌ها از پروندهٔ برون‌بری وردپرس.
  5. تبدیل دسته‌های موجود به برچسب و یا بالعکس با انتخاب شما.
  6. درون‌ریزی نوشته‌ها و کاربران از وبلاگ Blogger شما.
  7. درون‌ریزی نوشته‌ها و رسانه‌ها از Tumblr با استفاده از API آنها.

در صورتی که می خواهید درون ریزی را از سیستم مدیریت محتوای دیگری انجام دهید می توان با مرجعه به قسمت افزونه های وردپرس از لیست افزونه ها افزونه درون ریزی برای سیستم مدیریت محتوای مورد نظر را یافت و بعد از نصب افزونه وردپرس مورد نظر درون ریزی را انجام داد.

برای نصب افزونه های وردپرس می توانید قسمت زیر را مطالعه کنید :

یادبگیرید : آموزش نصب افزونه وردپرس

در قسمت درون ریزی وردپرس روش های درون ریزی مختلفی وجود دارد که بسته به اینکه میخواهید درون ریزی را از چه سیستم مدیریت محتوایی انجام دهید باید یکی از گزینه ها را انتخاب کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

فرشته شکوه نیامشاهده نوشته ها

Avatar for فرشته شکوه نیا

بیش از 9 سال است که کار ترجمه و تولید محتوا را دنبال کرده و حدود 2 سال است که در زمینه طراحی سایت فعالیت دارد. علاقه زیادی به وردپرس و تجارت الکترونیک داشته و در حال حاضر به تیم تحریریه سابین سرور پیوسته اند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *