آموزش رفع خطای ۴۰۳

 

در سیستم مدیریت محتوای وردپرس خطاهای رایجی موجود می باشد که با توجه به تجربه روش حل آنها نیز یافت می شود . یکی از خطاهای رایج خطای ۴۰۳ است که کاربران مبتدی را نگران میکند ولی در اینجا نحوه رفع خطا را با هم بررسی میکنیم.

 خطای ۴۰۳ در وردپرس

شکل کلی خطای ۴۰۳ به صورت زیر تعریف می شود :

آموزش رفع خطای ۴۰۳ در وردپرس

خطای ۴۰۳ زمانی بوجود می آید که سرور شما اجازه دسترسی به صفحه ای را نمی دهد. و معمولا جملاتی به شکل زیر بوجود می آید :

 

۴۰۳ Forbidden – You don’t have permission to access ‘/’ on this server.

Additionally, a 403 Forbidden error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

 

علت این خطا وجود افزونه های امنیتی میباشد. افزونه های امنیتی توانایی بلاک کردن آدرس آی پی در صورت مخرب بودن را دارند و در حین عملیات باعث بروز چنین خطایی میشوند. از دلایل دیگر میتوان به عملکرد نامطلوب فایل htaccess. اشاره کرد.

 

رفع خطای ۴۰۳ در وردپرس

قبل از انجام مراحل رفع خطا از سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کرده و سپس مراحل زیر را طی کنید :

۱- رفع خطای ۴۰۳ با کمک افزونه ها

اولین قدم برای رفع خطای ۴۰۳ غیر فعال کردن افزونه ها میباشد . در صورتی که مشکل شما رفع شود باید بدانید که مشکل از سمت افزونه ها و تداخل در میان آنها میباشد. برای پیدا کردن افزونه مخرب یک به یک افزونه ها را فعال کنید تا افزونه مخرب را بیابید.

۲- رفع خطای ۴۰۳ با کمک فایل htaccess.

با استفاده از FTP فایل htaccess. را از وبسایت به روت هاست منتقل کنید. یا میتوانید این فایل را دانلود کرده و در کامپیوتر خود نسخه ای از آن تهیه و سپس از هاست خود حذف کنید. در صورتی که با حذف فایل htaccess. مشکل برطرف شد بدین معنی است که فایل خراب میباشد که میتوانید با مراجعه به پیوندهای یکتا و ذخیره آنرا بسازید.

آموزش رفع خطای ۴۰۳ در وردپرس

۳- رفع خطای ۴۰۳ با استفاده از تعیین سطح دسترسی 

همه فایل های ذخیره شده در سایت دارای سطح دسترسی میباشند. این سطوح دسترسی به نوعی حفظ امنیت محسوب می شود تا همه نتوانند به آن وارد شوند . استفاده از اعداد نامربوط در وردپرس باعث بوجود آمدن خطای ۴۰۳ میشود. برای رفع این مشکل وارد هاست خود شوید و در روت با راست کلیک روی پوشه مورد نظر روی گزینه File permissions کلیک کنید تا تصویر زیر ظاهر شود :

آموزش رفع خطای ۴۰۳ در وردپرس

حالا می توانید سطح دسترسی را تعیین کنید. با استفاده از روش های گفته شده در بالا میتوانید خطای ۴۰۳ را رفع کنید.

 

از توجه و همراهی شما با مقاله آموزش رفع خطای ۴۰۳ در وردپرس  صمیمانه سپاس گذاریم. سوالات ، نظرات ، انتقادات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید تا در اسرع وقت بتوانیم پاسخ دهیم.