آموزش ساخت ساب دامنه در هاست دایرکت ادمین

آموزش ساخت ساب دامنه در هاست دایرکت ادمین


آموزش ساخت ساب دامین در هاست دایرکت ادمین

ساب دامنه یا زیر دامنه به کلمه ای گفته می شود که در ابتدای دامنه سایت آمده و با یک نقطه از دامنه اصلی سایت جدا می شود . زیر دامین یا ساب دامین معمولا برای راه اندازی یک سایت جداگانه برروی یک دامنه استفاده می شود .

در حقیقت ساب دامنه بخشی متفاوت از یک وب سایت محسوب می شوند و همواره فعالیتی متفاوت از سایت اصلی دارند.

به عنوان مثال و برای توضیح بیشتر میتوانیم به این صورت شرح دهیم . در نظر بگیرید آدرس اصلی سابین سرور sabinserver.com می باشد . حال ما یک پرتال کاربران داریم که فعالیتی متفاوت از سایت اصلی دارد و برای مدیریت محصولات و پشتیبانی کاربران استفاده می شود و آدرس آن client.sabinserver.com است.

اگر به آدرس پرتال کاربری توجه بفرمایید در ابتدای دامنه اصلی سابین سرور کلمه client قرار گرفته است و با یک نقطه (دات) از دامنه اصلی جدا شده است و به آن ساب دامین گفته می شود.

ایجاد ساب دامنه در دایرکت ادمین

از مزایای ساب دامین میتوانیم به این مورد اشاره کنیم که شمارا قادر می سازد تا سایت دیگری را بر روی هاست و سروری دیگر ایجاد کنید . اگر به مطالب قبلی منتشر شده در وبلاگ سابین سرور مراجعه کرده باشید آموزشی با عنوان ساخت A رکورد در هاست سی پنل منتشر کرده ایم که در آن به اتصال هاست دانلود به هاست اصلی توسط ساب دامنه و یا اتصال ساب دامنه به سرور مجازی اشاره کرده ایم.

اگر قصد راه اندازی یک سایت و یا به نوعی وبلاگ برای سایت خود دارید شما میتوانید یک هاست جدید با آدرس blog.domain.com تهیه کنید و سپس با ایجاد A رکورد آن را به هاست سی پنل اصلی متصل کنید و بتوانید از ساب دامین برروی هاستی دیگر در سروری دیگر استفاده کنید.

آموزش ایجاد ساب دامین در هاست دایرکت ادمین

۱- ابتدا وارد هاست دایرکت ادمین شوید.

  • برای ورود به هاست کافیست به انتهای دامنه خود و یا دامنه سرور و یا IP  سرور :۲۲۲۲ اضافه نمایید . (اگر هاستینگ شما این پورت را تغییر داده است با ارسال تیکتی پورت ورود را از آنها جویا شوید)

۲- در صفحه اصلی کنترل پنل دایرکت ادمین در بخش Your Account  برروی Subdomain Management کلیک نمایید.

آموزش ساخت ساب دامین در دایرکت ادمین

۳- در صفحه ای که برای شما باز می شود بخشی با نام SubDomain Name وجود دارد که در این قسمت لیست ساب دامنه های از پیش ایجاد شده را مشاهده خواهید کرد.

سپس در قسمت پایین بخشی با نام Add Sub-Domain وجود دارد که در کادر مقابل آن شما میتوانید نام ساب دامنه مورد نظر خود را وارد کنید .

به عنوان مثال : blog  یا dl  یا client و یا ….

آموزش ایجاد ساب دامنه در دایرکت ادمین

در نهایت برروی گزینه craete کلیک کنید.

با کلیک برروی craete صفحه رفرش شده و ساب دامین ایجاد شده به لیست SubDomain Name خواهد شد .

در این بخش شما قسمت هایی با نام های Subdomain Stats و Bandwidth Usage و Usage Log و Error Log را در اختیار دارید و هر کدام برای بررسی و مدیریت ساب دامین به کار می روند.

توجه : اگر قصد دارید از ساب دامین برروی هاست دیگری استفاده کنید نیاز نیست در این بخش ساب دامین را ایجاد کنید و کافیست A رکورد مربوطه را تنظیم کنید.

4.9/5 - (7 امتیاز)

بهنام باقریمشاهده نوشته ها

Avatar for بهنام باقری

حدود 9 سالی میشه که در زمینه طراحی سایت و میزبانی وب سایت به صورت تخصصی فعالیت دارم و در شرکت سابین سرور در کنار دوستان خوبم همراه شما عزیزان هستیم.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *