رفع خطای easyapache failed yum error

رفع خطای easyapache failed yum error


رفع خطای easyapache failed yum error در سرور سی پنل

برای ما این مشکل بسیار پیش آمده است و دیر یا زود این مشکل به سراغ شما نیز خواهد آمد. اگر کمی سرچ کنید متوجه میشوید که آموزش های خارجی شما را کمی از مسیر اصلی دور خواهند کرد و برخی نیز در فروم ها به صراحت راه حل ها را نگفته اند.

خطای easyapache failed yum error بیشتر زمانی رخ میدهد که ایزی اپاچی شما خیلی وقت است اپدیت نشده است و یا اینکه تداخلی با جایی یا پکیجی از روی سرور سی پنل شما پیدا کرده است. در این صورت شما میبایست حتما در سریعترین زمان ممکن ( حداکثر 2 ساعت پس از ایجاد مشکل ) آن را مرتفع نمایید تا کاربران شم نیز با خطاهای عجیب و غریب روبرو نشوند که کارتان سخت تر نشود 🙂اگر نیاز به اطلاعاتی در رابطه با وب سرور آپاچی داشتید پیشنهاد میکنیم مقاله آپاچی چیست ؟ را در وبلاگ سابین سرور مطالعه کنید.

نحوه رفع خطای failed yum error در easyapache

اپاچی

رفع مشکل failed yum error در easyapache[/caption]

راه حل اول  : 

کافیست به ssh سرور متصل شده و کامند های زیر را در ssh وارد نمایید.

yum clean metadata

yum clean all

سپس easyapache سرور شما مجددا ران خواهد شد. اگر ران نشد به راه حل دوم مراجعه کنید. راه حل دوم زمانی کارمیکند که راه حل اولی کار نکرده باشد.


راه حل دوم :

Easyapache به مدیر بسته (package manager ) نیاز دارد تا به درستی کار کند و در صورتی که هیچگونه پکیجی را پیدا نکند ، رفع مشکل مقداری سخت خواهد شد.

ابتدا دستور آپدیت را وارد کنید.

yum -y update

اگر دستور بالا کار نکرد به این معنی است که پایگاه داده RPM خراب شده است که با اجرای دستورات زیر قابل حل است.

rm -f /var/lib/rpm/__db.*

rpm -vv –rebuilddb

پس از وارد نمودن دستورات فوق کافیست دستور اپدیت را مجدد وارد کنید.

yum update

بعد از اینکه دستور آپدیت yum کار کرد ، مشکل شما در سمت easyapache نیز حل شده است. کافیست رفرش کرده و تست کنید. اما اگر همچنان مشکل باقیست ، کافی است به راه حل سوم مراجعه کنید که درمان مشکل شماست.

 :راه حل سوم

اگر راه حل های قبلی پاسخ نمیدهد و مشکل شما همچنان باقیست بهتر است openssl را بر روی سرور خود بررسی کنید و از وضعیت ان اگاه شوید.

file /usr/lib/openssl/engines/libsureware.so from install of openssl-0.9.8e-12.el5_5.7.i386 conflicts with file from package openssl-0.9.8e-12.el5_5.7.i686

file /usr/lib/openssl/engines/libubsec.so from install of openssl-0.9.8e-12.el5_5.7.i386 conflicts with file from package openssl-0.9.8e-12.el5_5.7.i686

خطاهای OpenSSL به دلیل ساخت بسته i386 است که به اشتباه توسط تیم CentOS در مخزن i686 بارگذاری شده است. برای رفع این مشکل کافیست openssl را با دستورات زیر مجدد نصب کنید.

rpm -e –justdb –nodeps openssl.i386

yum install openssl

 

اکنون نصب openssl مجددا انجام شده است و به اصطلاح سرور شما کاملا سالم است. کافیست به محیط whm برگشته و easyapache را تست کنید.


بیشتر اوقات مشکلات به دلیل صحیح انتخاب نکردن بسته های 32 بیتی و 64 بیتی ایجاد می شوند. همیشه مطابق با بیت سیستم عامل ، بسته های مناسب را نصب کنید.

 

 این روش ها تست شده هستند و کامل در حال حاضر بر روی centos7 کار میکنند. اگر شما نیز راه حلی دارید لطفا با ما در میان بگذارید.

موفق و پیروز باشید.

5/5 - (7 امتیاز)

اسفندیار سلیمانیمشاهده نوشته ها

Avatar for اسفندیار سلیمانی

زندگی‌ مثل اسکرول ماوسه . هرچقدر هم گرون قیمت باشه بازم یه روزی خراب میشه . به یه شکل باور نکردنی ! پس تا هستیم قدر لحظاتمونو بدونیم و باور‌نکردنی زندگی کنیم.

2 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *