6 افزونه کاهش حجم تصاویر وردپرس

در این بخش 6 افزونه کاهش حجم تصاویر وردپرس معرفی شده اند. این 6 افزونه بهترین افزونه های کاهش حجم و بهینه سازی تصاویر به شمار می روند.

خیلی صاف و ساده تصاویر سرعت سایت شما را کند می سازند. اما تصاویر برای سایتتان ضروری هستند و نمی توان آنها را نادیده گرفت. نمی توان در سایت از هیچ تصویری استفاده نکرد تا سایت کند نشود. یک سایت با محتوای بدون تصویر هیچ جذابیتی ندارد.

پس برای اینکه بتوان هم از تصاویر استفاده کرد و هم سایت پرسرعتی داشت باید چکار کرد؟

چاره کار کاهش حجم تصاویر است. با فشرده سازی تصاویر حجم آنها کم می شوند. به همین دلیل فضای کمتری را اشغال می کنند و سایتتان سرعت بیشتری خواهد داشت. با کاهش حجم تصاویر شما میتوانید برای بازدیدکنندگان خود از تصاویر مختلفی استفاده کنید و در عین حال سایتی پرسرعت داشته باشید.

اما فشرده سازی تصاویر کاری وقت گیر است. می توانید با استفاده از افزونه های کاهش حجم تصاویر کل تصاویر موجود در سایت خود را فشرده سازی کنید. فرمت انها را به webp تغییر دهید و تصاویر را کاملا بهینه کنید.

معرفی بهترین افزونه کاهش حجم تصاویر وردپرس

  • افزونه ShortPixel Image Optimizer
  • افزونه Imagify
  • افزونه Optimole
  • افزونه Smush Image Compression and Optimization
  • افزونه EWWW Image Optimizer
  • افزونه Compress JPEG & PNG images by TinyPNG

 

بنظر شما کدام افزونه بهترین است ؟ برای پاسخ به این سوال بیایید آنها را امتحان کنیم. ببینیم هر افزونه یک تصویر نمونه را چقدر بهینه می کند.

مطالعه کنید : 5 افزونه افزایش سرعت وردپرس

بهترین افزونه کاهش حجم تصویر کذام است ؟

برای آزمایش این افزونه ها می خواهیم ببینیم که هر افزونه یک تصویر یکسان را چقدر فشرده می سازند. تصویر یکسانی در دو مدل png و jpg انتخاب می کنیم.

این کار کمی سخت است چون افزونه فشرده ساز تصویری مثل imagify دارای سطوح فشرده سازی مختلفی است. دارای سه سطح فشرده سازی عادی، تهاجمی و پیشرفته است. علاوه بر این بعضی افزونه ها گزینه های کاهش حجم متفاوتی ارائه می دهند که می تواند تصویر را به شدت فشرده کند.

به دلیل این تفاوت ها به سختی می توان تشخیص داد که کدام افزونه بهترین است. پس ما برای امتحان این افزونه ها فقط امتحان را با حالت پیش فرض هر افزونه انجام می دهیم و تنظیمات آن را به حالت پیشرفته تغییر نمی دهیم. سایز عکس ها را هم به هیچ عنوان تغییر نمی دهیم. برای کل افزونه ها از یک تصویر مشخص با حجم و سایز یکسانی استفاده می کنیم. گرچه این یک مقایسه کامل نیست اما ما به عنوان تجربه یک کاربر مبتدی که می خواهد بهترین افزونه را نصب کند عمل می کنیم.

امتحان یک تصویر با فرمت jpg

افزونه کاهش حجم تصاویر وردپرس

این تصویر به عنوان نمونه تصویر jpg انتخاب شده میخواهیم با هر 6 افزونه امتحان کنیم :

افزونه ها سایز اصلی بعد از بهینه سازی درصد بهینه سازی نوع بهینه سازی
Optimole 518 KB 274 KB 47% lossy
ShortPixel 518 KB 169 KB 67.36% lossy
TinyPNG 518 KB 248.6 KB 52% lossy – lossless
Imagify 518 KB 338.7 KB 34.64% lossy
EWWW 518 KB 488.9 KB 5.7% lossless
Smush 518 KB 493 KB 4.9% lossless

با توجه به نتایج جدول افزونه شورت پیکسل بیشترین قدرت بهینه سازی را برای تصاویر jpg دارد. به همین دلیل بهترین افزونه کاهش حجم تصویر است. افزونه tinyPNG نیز بعد از shortpixel با درصد بهینه سازی 52 درصد در رتبه دوم قرار دارد.

بهترین افزونه کاهش حجم تصویر png کدام است ؟

حالا میخواهیم یک تصویر png را امتحان کنیم.

افزونه png نمونه مان این تصویر است :

افزونه کاهش حجم تصاویر وردپرس

این تصویر به عنوان نمونه تصویر png انتخاب شده میخواهیم با هر 6 افزونه امتحان کنیم :

افزونه ها سایز اصلی بعد از بهینه سازی درصد بهینه سازی نوع بهینه سازی
Optimole 301 KB 34 KB 88.7% lossy-lossless
ShortPixel 301 KB 90.4 KB 69.96% lossy
TinyPNG 301 KB 79.7 KB 73.5% lossy
Imagify 301 KB 67 KB 77.7% lossy
EWWW 301 KB 257.4 KB 14.6% lossless
Smush 301 KB 247 KB 17.9% lossless

در اینجا رقابت شدیدتر است. در حال حاضر افزونه Optimole را درصد بهینه سازی 88.7% بهترین است و افزونه imagify , tinypng و shortpixel نیز درصد نزدیکی دارند. بنابراین این 4 افزونه بهترین افزونه های کاهش حجم تصاویر png هستند.

همانطور که متوجه شدید اینها همان افزونه هایی هستند که برای کاهش حجم تصاویر jpg هم تست شدند.

مطالعه کنید : افزایش حجم آپلود در سی پنل

 آیا این نشان می دهد که قطعا این افزونه ها بهترین هستند ؟

خیر، اما نشان می دهد که تا چه حد می توانند حجم یک تصویر را کم کنند و از میزان کاهش حجم تصاویر در این افزونه ها از قبل تعیین شده که این بنظر من عامل مهمی است. با مقایسه آنها میدانید که میخواهید از کدام افزونه استفاده کنید. افزونه shortpixel از آن دسته افزونه هایی است که هم برای تصاویر png و هم تصاویر jpg از قدرت فشرده سازی بالایی برخوردار است. می توان برای کل تصاویر سایت از این افزونه استفاده کرد.

اگر سوالی در رابطه با بهینه سازی حجم تصاویر وردپرس داشتید از طریق نظرات با ما در ارتباط باشید.

5/5 - (2 امتیاز)